Wpis z mikrobloga

Piszę ten post żeby pokazać jak traktuje się studentów w czasie zdalnej sesji i do jakich patologii dochodzi. W rozporządzeniu JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej jest napisane, że prowadzący wraz z studentami ustalają formę zaliczenia. Pewien Pan doktor habilitowany (nazwisko jak pewien owad- kto chce ten wie o kogo chodzi), który uczy przedmiotu "Podstawy konstrukcji maszyn" bez uzgodnienia z rokiem zalożył z góry egzamin na uczelni. Z racji, że wszystkie inne egzaminy mamy zdalnie to napisaliśmy do niego z prośbą o egzamin w formie elektronicznej bo dużo ludzi jednak z daleka będzie musiało przyjechać na ten jeden egzamin. Dostaliśmy odpowiedź taką jak na załączonym zdjęciu. Absurdalne wymagania nie do spełnienia. Zadania obliczeniowe, które nie były realizowane na tematyce wykładu i czas 1 minutę na wrzucenie zdjęcia na kompa i wysłane profesorowi z pocztu USOS, która gdy jest przeciążenie to zamula.
Co jeszcze warte zaznaczenia ten prowadzący przez czas zdalnego nauczania nie robił nic oprócz wysyłania niejasnych i zerżniętych bo slowo plagiat to za mało skoro prezentacje, które on używa co roku na wykładach są kopiuj wklej z innej uczelni tylko zmienione tło. Teraz pozwolę sobię przewidzieć przyszłość. W ankiecie na koniec semestru ten Pan od całego roku dostanie negatywną opinię. Szkoda, że takie układy są na uczelniach i nic z tym Rektor nie zrobi i za rok kolejny rocznik będzie przeżywał to samo.
#studbaza
#bekazpodludzi
#studia
#prz
#politechnikarzeszowska
Pobierz callofjuarez21 - Piszę ten post żeby pokazać jak traktuje się studentów w czasie zdal...
źródło: comment_1592766026STDVLjIygrAX5GQzso6SIb.jpg
  • 42
@callofjuarez21: Jakkolwiek rozumiem Twoją frustrację, to zupełnie serio proszę Cię o podanie rozwiązania, które chociaż w niewielkiej części zapewni uczciwe wystawienie ocen. Każdy prowadzący wie, że studenci teraz rozwiązują wszystko wspólnie na Skypach. Serio, jak byś to rozwiązał? Nie tłumacze prowadzącego ani go nie potępiam, jestem ciekaw Twojej opinii.

ed: próbowaliście rozmawiać z prowadzącym po wysłaniu tego maila?
@callofjuarez21: U nas jeden typ dał ultimatum. Albo zaliczenie w budynku wydziału, albo zaliczenie zdalne w formie rozmowy na skype, czy na innej platformie z włączoną kamerką i OBOWIĄZKIEM patrzenia się w nią przez cały czas trwania "pytania", do tego odpowiedź na pytanie musi być udzielona natychmiast po usłyszeniu pytania.
Uczelnia z gówna, dykty i jeszcze raz gówna
@callofjuarez21: na mojej uczelni koleś od Mechaniki zaproponował równie idiotyczny pomysł.
Też jedziemy specjalnie do niego na egzamin, staraliśmy się negocjować, to zaczął wymyślać, że online to będą zadania obliczeniowe, testy wielokrotnego wyboru, bardzo mało czasu na odpowiedź i nieograniczony zakres materiału (czyli z całej mechaniki).
No i co, muszę gonić jakimś starym januszexem, który jako jedyny obecnie jeździ.
A i tak nie mam pewności, że zdam, bo podał zakres równie
@takimireczek: Tu jest prawda, że cały rok jak jeden mąż nie napisze uczciwie nie korzystając z żadnych pomocy. Jednak z drugiej strony na egzaminie stacjonarnym też ludzie ściągają no i ta sytuacja z koronawirusem to nie jest wina ani studentów ani profesorów i tak jak my musieliśmy się dostosować tak i oni powinni choćby prowadząc wyklady online. Co zabawne z wytrzymalosci materialow z przedmiotu, z ktorego myslalem ze napewno nie da
@krabozwierz: To, że każdy wie o wadach obecnej formy semestru znaczy, że każdy ma przyjąć postawę "a #!$%@? tam"? To też nie jest dobre rozwiązanie. Ja nie wiem, o którym prowadzącym jest mowa (serio, nie mój wydział), ale co ma zrobić taki ktoś, machnąć ręką? To też nie jest fajne. Każdy myśli, że ten semestr jest do kitu, i prowadzący, i studenci też. Tylko że każdy próbuje go jakoś nakierować w
@callofjuarez21: kto jedzie do Rzeszowa setki kilometrów studiować mibm xD?

Taki przedmiot wykłada każda polibuda i większy PWSZ w Polsce.

No chyba, że ludzie wybierają sobie taki pospolity kierunek na uczelni po drugiej stronie polski tylko dlatego, by zażyć tego hehe studenckiego życia. To teraz ma xD.
@callofjuarez21: Nie mam informacji, żeby gościa popierać ani pałować, chciałem tylko zaznaczyć, że możliwe ze facet ma dobre intencje. Może masz rację, że odwala manianę - to Ty wiesz jak wyglądał ten przedmiot. Tylko mówię, że z perspektywy nauczającego tez na bank jest bez sensu to wszystko
@callofjuarez21: pozatym #!$%@? zdjecia jak macie oklejone laptopy sciagami i sie dziwicie, 90 % studentow to podludzie ktorzy beda sciagac bo poszli na studia tylko zeby zdobyc papierek albo bo rodzice im kazali, #!$%@? w to ze pozniej beda budowac drogi albo domy ktore beda sie rozlatywac