Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #redukcja #dieta #zdrowie #chudnijzwykopem
W sumie czemu by nie prowadzić dziennika na wykopie z moją redukcją. Późniejsze posty związane z moim postępami będę już wrzucał tylko na #hejgrubasie także jak kośc ciekawi jak tłuścioch zmienia się w człowieka to zapraszam do obserwacji. Nie ukrywam ze do tego dziennika zainspirował mnie @LipaStraszna i jego #lipastraszna

A jest z czego redukować, bo przy 179,5cm ( ͡° ͜ʖ ͡°) ważę obecnie już po niecałym miesiącu diety: 132kg(startowa ok.136), waga ultra ciężka. Już kilka lat temu byłem nawet i grubszy 140kg, schudłem do 95kg i się zachłysnąłem, poznałem swoją piękną dziewczynę i myślałem ze miłość życia i dowaliłem się tak do 110, to jeszcze było nic..rok temu z nią zerwałem bo była głupią toksyczną laską ( ͡° ͜ʖ ͡°) i poszedłem w tango, w tygodniu po prostu jadłem niezdrowo ale myślę że w swoim zapotrzebowaniu się mieściłem lekko może na plus, ale za to w weekendy hulaj dusza piekła nie ma, alkohol, fast foody, słodycze, tłuste obiady u mamusi..no i wyglądnąłem w tym punkcie. Aktywność fizyczna też prawie żadna, w pracy za biurkiem ale sporo chodzę, a o sporcie panie zapomnij, wszędzie autem.

Do tej redukcji już się zbierałem z pół roku xD Ale wiadomo jak to jest..aż w końcu klamka zapadła. Poczytałem, pooglądałem na yt filmy..miałem już doświadczenia z dietą od "specjalistów" wiec miałem jakieś tam doświadczenie co jeść a co nie. Poprałem aplikację fitatu, wbiłem dane ustawiłem ze chciałbym chudnąć -1kg tygodniowo. Jeszcze oczywiście się upewniłem czy te wyliczenia w aplikacji są ok, wyglądają w porządku ale zamierzam się obserwować i w miarę potrzeb zmieniać makro i pilnuje mikroskładników.

Od razu na początku założyłem sobie ze to będzie maraton a nie dieta cud, dlatego nie chcę ucinać aż tak dużo kalorii, to kg czy tam nawet pół, będzie satysfakcjonujące. Choć szczerze spodziewałem się że w początkowej facie polecę ostro w dół, a jednak tylko albo aż 4 kg.

Kupiłem sobie rowerek stacjonarny, na mieście używam miejskich, mam hantle(po 20kg na stronę), prowizoryczną ławeczkę i matę. Rozplanowałem to tak ze pon-śr-pt - trening siłowy, wt-czw-sob - jazda na rowerze stacjonarnym. Do tego spacery i gdy nie muszę to nie siedzę tylko stoję. Nie chcę się też zajechać i zniechęcić by nie stracić motywacji więc z tym wszystkim na razie ostrożnie działam. Jak to już będzie dla mnie mało, ruszam na siłownię choć niezbyt mam czas w tygodniu.

Wrzucam przykładowy dzień mojej dzisiejszy dzisiejszy dzień. Na razie się cieszę bo zapotrzebowanie kaloryczne pozwala jeść mi w sumie normalnie i mi taka dieta odpowiada się w ogóle nie męczę. Tego kurczaka robię sobie jak schabowego, smażę na odrobinie oleju jak widać, ziemniaczki uwielbiam więc jest git, wiem że później już będę musiał rezygnować np. z panierki. Śniadanie to wręcz nagroda to samo kolacja(choć tu szukam jakiś zamienników dla tych wafli). Najgorszy u mnie mankament jest taki że nienawidzę dań warzywnych, warzywa też nie wszystkie zjem, zazdrosne tym którzy je uwielbiają..Do tego pije 3litry wody + kawę.

Ogólnie teraz chcę zrzucić do 90, jak dobrze pójdzie osiągnę do końca wiosny 2021, później nie to że chcę odpuścić ale sobie robić przerwę na lato w redukcji ale bez rzucania się na żarcie, po prostu ustalić sobie 0 kaloryczne, dalej liczyć te kalorie i np. w weekendy się lądować ale bez jakiś szaleństwo.

Wymiary startowe:
24.05.20
pas 120 cm
brzuch 134 cm
klata 120 cm
dupa 130 cm
udo 70 cm
~136kg

Wymiary:
20.06.20
pas 119,5 cm
brzuch 129 cm
klata 120 cm
dupa 126,5 cm
udo 68 cm
132,4kg

Jakieś rady? Uwagi?
Hejtel - #odchudzanie #redukcja #dieta #zdrowie #chudnijzwykopem 
W sumie czemu by n...

źródło: comment_1592739215TUdpTi8UqKKq46bKbIXZFr.jpg

Pobierz
  • 20
@Hejtel: Ja bym wyrzucił olej, bułke tartą i jaja z kurczaka i zamiast tego za te same kalorie dać więcej kury i użyć minimalnej ilości oleju np. w sprayu i na patelni na której się nie przyklei nic. Dorzuciłbym do posiłków jeszcze więcej warzyw które lubisz i mają mało kalorii, u mnie np. szpinak i pieczarki. A kolacja jak dla mnie bardzo mało jedzenia jak na 700 kalorii, można się za
Jak wyżej, 700 kcal marnujesz na panierowanie kurczaka. Proponuję te 700kcal rozdysponować na warzywa i więcej kurczaka oraz jedną porcję owocu.

Na kolację tak zmniejsz ilość wafli ryżowych i masła, żeby zmieścić serek wiejski za 200kcal.
@Hejtel: powodzenia Miras!

Co do uwag, to nie wypowiadam się w roli eksperta, bo jak sam wiesz dopiero zrzucam wagę, ale ja np. gotuję pierś kurczaka w przyprawach typu curry, a po ugotowaniu dodaję do innej potrawy, ewentualnie polewam delikatnie jogurtem naturalnym z czerwonym pieprzem i bazylią.
@epic_25: @vonszmeister: @Charlie_Baker: A jak polecacie robić kurczaka? Macie jakiś fajny zdrowy przepis? Ostatnio jak byłem na tej redukcji to używąłem przyprawy "kebab-gyros" nie mówię ze było niesmaczne, ale jakimś fanem nie byłem.
I serio jak zdaje sobie sprawę ze ta panierka to najgłupsza rzecz xD Ale jak mam wytrzymać taki maraton to muszę robić małe kroki. I tak jak napisałem, wiem ze muszę znaleźć alternatywę.
A olej rzepakowy
@LipaStraszna: no własnie, tak jak tu chłopakom wyżej własnie napisałem, szukam jakieś smacznej alternatywy. Żeby jedzenie tego mięcha to była przyjemność. Spróbuję z tym curry. Myślałem też o słodkiej papryce w proszku i chili, może by to zdało egzamin kiedyś tak jadłem i nie było rewelacji ale dało się zjeść.
@Hejtel: jeszcze bardzo polecam ba śniadanie (o ile lubisz takie papki do picia) napój owsiany + płatki owsiane + awokado + banan. Wszystko zmiksowane i wychodzi smaczny koktajl. Proporcje ustal sobie tak, żeby Ci się bilansowało. Osobiście daję 200 ml napoju, 35 gramów płatków, 50 gramów awokado i 90 gramów banana + woda około 100 ml ale to bez limitu :)
@Hejtel: z tego co czytałem na różnych tagach o zdrowiu, to właśnie takie awokado, orzechy itp mają dużo zdrowych tłuszczów. Do tego odpowiednie ryby, np. Pieczone lub grillowane. Osobiście unikam smażenia, od czasu do czasu jedynie i to na oleju kokosowym.
A jak polecacie robić kurczaka?

Ja najczęściej piekę w piekarniku, stosując różne przyprawy czy mieszanki typu harissa lub garam masala. Jeśli robię jakiś sos albo do zup, to wtedy też gotuję. Smażenie - okazjonalnie, dla odmiany.

A olej rzepakowy tłoczony na zimno nie jest ok? ze trzeba dostarczać tłuszcz nie można się od niego odcinać, myślałem ze to będzie ok.

Sam w sobie nie jest problemem, ale te 180kcal z niego możesz
@Hejtel: Ja ostatnio zaczęłam sobie robić kurczaka w następujący sposób: kroję go na cienkie płaty, jak kotlety, lekko podsmażam na oleju w sprayu i posypuję przyprawą złocistą do kurczaka. Na to lubię sobie dać 10 g parmezanu albo 30-50 g sera piórko i wchodzi cudownie.
Jeśli chodzi o kurę w panierce to polecam Ci następujący sposób: kroisz sobie kurę na kawałki jak na nuggetsy, w miseczce mieszasz jajko i jogurt naturalny
@Hejtel: Do kurczaka kup sobie frytkownicę beztłuszczową. Nazwa tego urządzenia jest trochę z dupy, bo jest to po prostu szybki mały szybki piekarnik. Często w tym piekę pokrojoną pierś, brokuły, pieczarki, itp.
@Hejtel: Jakim cudem jesz 2800 kcal i chudniesz xd.
Ja 193 cm 115 kg siłownia 3x w tyg basen 4x w tyg i jem 2300 co jest dla mnie taka ilosc kalorii ze bym ani nie tył ani nie chudł gdyby nie aktywność fizyczna.