Wpis z mikrobloga

Jak tam nastroje? Ktoś tutaj inwestuje w polskie fundusze? Wasz doradca inwestycyjny już dzwonił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prezes Markus Braun opublikował nagranie wideo, w którym twierdzi, że niemiecki Wirecard mógł stać się ofiarą oszustwa na wielką skalę, informuje Reuters.

W czwartek wartość niemieckiej firmy zajmującej się m.in. obsługą płatności i kart spadła o ok. 60 proc. po tym jak audytor odmówił zatwierdzenia jej sprawozdania za ubiegły rok z powodu brakujących 1,9 mld EUR.

Jak piszemy w piątkowym Pulsie Biznesu, akcje Wirecarda były jednym z ulubieńców polskich funduszy inwestycyjnych. Aż 34 zainwestowały pieniądze klientów w jego papiery. Inwestycje w Wirecard zajmowały pod względem wartości trzecią pozycję jeśli chodzi o inwestycje w zagraniczne spółki, tuż za Amazonem i Microsoftem.


https://www.pb.pl/wirecard-mozemy-byc-ofiara-oszustwa-na-wielka-skale-994295

#gielda #inwestycje #gpw #rektinwestor
  • 9
@tomosano: Wczorajj wrzucałem screena, 1500 Euro na putach zarobiłem, a i tak sprzedałem przy kursie 45, jak jeszcze nie było pewne czy to tylko kolejne przełożenie raportu czy faktycznie im tych 2miliardow brakuje.

Lektura Financial Timesa się opłaciła.