Wpis z mikrobloga

@bobikufel: tylko totalny debil majac okulary i wade wzroku sie nie bada. kazdy kto nosi okulary idzie na badania regularnie. nawet chocby dlatego ze zmienia oprawki na modniejsze albo ze mu sie poorzednie rozwalily. problemem sa osoby ktorym wzrok sie pogarsza ale nie pojda na badanie bo jak to tak oni slepi nie sa i w pinglach chodzic nie beda.
kretyni sa w kazdej grupie, ale nakaz zmieniania prawka co 5
@Smieszeg_Kiler: Pamiętam, że w moim przypadku musiałem zrobić jedynie jaskółkę i przeczytać literki. Koszt zupełnie nie adekwatny do badań. Wcześniej to było 50-70 zł, to 200 to zdecydowanie za dużo.
@bobikufel: chyba nigdy nie byłeś na tych badaniach. Wchodząc w okularach dostajesz od razu ograniczenie, nic nie jest badane. Pojawiłbym się z zaćmą po 5 latach to lekarz nie zorientowałby się. To jest dodatkowa opłata dla ludzi w okularach. Miałoby to sens gdyby okulista mógł mi wystawić świstek, że jestem zdolny do prowadzenia pojazdów, a nie losowy lekarz z "uprawnieniami", który potrafi się spytać "Jakie okulary pan nosi? Co pan widzi
@Smieszeg_Kiler ostatnio zapłaciłam 100 zł żeby obejrzeć zdjęcia wnuczki pani doktor, bo jak się okazało, właśnie została babcią i chciała się pochwalić całemu światu xD a że przy okazji dostałam potwierdzenie że nie ma przeciwwskazań do kierowania pojazdem to inna sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Smieszeg_Kiler: 4 lata temu miałem rzetelne badania, zbadano wzrok, ciśnienie i poziom cukru we krwi. W dodatku to szkoła ogarnęła to logistycznie, wystarczyło przyjść do siedziby OSK i lekarz zbadał wszystkich na miejscu. Ostatecznie zapłaciłem 80zł zamiast 200zł
@zartos: mnie dopiero na komisji wojskowej pytały dziadki, w jakiej szkole prawko robiłem i jaki lekarz mi badania robił, bo czemu nie mam soczewek wpisanych w prawo jazdy. Nagle wszystkiego zapomniałem, a sebek był #!$%@?, jakbym mu rodzinę na milion złotych oszukał.
@zartos: Mam oczopląs i lekką wadę wzroku i lekarz mi nie pozwolił, byłem u dwóch, u obydwu nie, okulistka wystawiła mi opinie że nie nadaje się do żadnego prawka pomimo tego że normalnie widzę na drodze. Mieszkam na wsi, Autobusy też nie źle, nie dobrze. Ja już chcę tylko #!$%@?ć z tego biurokratycznego #!$%@?łka do jakiegoś normalnego miejsca.
@Smieszeg_Kiler: w 2014 miałem przedłużanie ważności prawka (za pierwszym razem okulistka wystawiła mi na 3,5 roku bo miałem wadę wzroku uwaga -0,75 na OL i OP, poprosiłem, żeby mi wypisała na czas nieograniczony, to nie)

w 2014 było juz po zmianie przepisów, więc zamiast 50 zł zostawiłem 200 zł, typ powiedział, że zdrowy i że mogę prowadzić pojazdy na kolejne 5 lat. Wynegocjowałem 10 lat i mówię, że niech mi od
b) musisz mieć okulary w pojeździe ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio, choćbyś nosił soczewki całe życie, zawsze musisz mieć w aucie okulary, inaczej łamiesz prawo i co lepsze jak policja cię złapie, nie możesz kontynowac jazdy bo to jak jazda bez uprawnień


@RunDittoMoon: jakieś źródło? Mówisz o ograniczeniu 01.01 a nie 01.06, tak? :D