Wpis z mikrobloga

@bobikufel:@LordNargogh: @zartos: co to za oszustwo, i tak nie jeździsz bez okularów skoro nic nie widzisz. Rzecz w tym że ten przepis jest kolejnym absurdem bo:
a) dostajesz prawo jazdy z przymusem badań po 5 latach zamiast 10, a to że wadę już masz nie sprawia że na pewno szybciej się zmieni, niż osobie bez wady (ja mam taką samą od 10 lat)
b) musisz mieć okulary w pojeździe (
@slodziak: czyli nie ma to wpływu na bezpieczeństwo na drodze? jesteś ślepy, #!$%@? widzisz, rozjedziesz komus dzieciaka albo babcie i co wtedy? aaaa bo ty z tych co takie sytuacje sie nie przytrafiaja, szybko i bezpiecznie.
Jak musisz oszukiwać na testach to pewnie przepisów się trzymasz równie słusznie HA TFU NA CIEBIE
czarno witaj
@RunDittoMoon: co do b) to zależy co masz wpisane w prawo jazdy w pkt 12
01- wymagana korekta i/lub ochrona wzroku:
01.01 - okulary,
01.02 - soczewka (i) kontaktowa (e),
01.03 - szkła ochronne,
01.04 - szkło matowe,
01.05 - przepaska na oko,
01.06 - okulary lub szkła kontaktowe,

Więc jak masz 1.06 to nie ważne w czym jedziesz jak 01.01 lub 01.02 to przy kontroli drogowej musisz mieć na nosie
@bobikufel: problem w tym, że te badania często są fikcyjne, ale jak już pokażesz, ze nosisz okulary, to dostajesz prawo jazdy na bezsensownie krótki okres. Tez noszę soczewki, wada wzroku ta sama od chyba ponad 10 lat (w momencie robienia pierwszych badań), badania wzroku regularne i dostałem prawko na 5 lat. Po 5 latach znowu 200zl ma badanie, do tego zdjęcia, 100,50zl za wydanie nowego prawka, no i nie wiem jak
@FilusN: to teraz sobie wyobraź że są osoby którym wzrok się pogarsza... ja to bym nie chciał takiego spotkać na drodze bo zabije mnie i moją rodzine. Skąd ktoś ma wiedzieć czy się tobie pogorszy wzrok czy nie po to są testy, a jak już sie pogorszył to większa szansza że znowu coś sie może zmienic prawda?
czyli nie ma to wpływu na bezpieczeństwo na drodze? jesteś ślepy, #!$%@? widzisz, rozjedziesz komus dzieciaka albo babcie i co wtedy? aaaa bo ty z tych co takie sytuacje sie nie przytrafiaja, szybko i bezpiecznie.

Jak musisz oszukiwać na testach to pewnie przepisów się trzymasz równie słusznie HA TFU NA CIEBIE

czarno witaj


@bobikufel: O co ci chodzi typie? Czy to, że gościu poszedł w soczewkach na badania by nie mieć
to teraz sobie wyobraź że są osoby którym wzrok się pogarsza... ja to bym nie chciał takiego spotkać na drodze bo zabije mnie i moją rodzine. Skąd ktoś ma wiedzieć czy się tobie pogorszy wzrok czy nie po to są testy, a jak już sie pogorszył to większa szansza że znowu coś sie może zmienic prawda?


@bobikufel: Teraz to dowaliłeś, słyszałeś może o okuliście czy co rok albo pół roku robisz
@bobikufel oszukał na badaniach, #!$%@?ł jezdnię z chodnikiem...
Jak pieszy się właduje na jezdnię nie zwracając uwagi na pojazdy to wypadek będzie też z jego winy a nie że kierowca w brelach nie jechał