Wpis z mikrobloga

@Turysta_Onanista: portale społecznościowe rządzą się swoimi prawami, jak ktoś pojedzie po Religii to dostanie plusy od tagu beka katoli, wpisy krytykujące homoseksualizm czy ludzi o lewych poglądach też mają dużo plusów zapewne od 4konserwy.
  • Odpowiedz
@j557: 1 zwierzęta nie mają nieśmiertelnej duszy więc nie pójdą do nieba. 2 nie wiem. 3 chrystus zawarł nowe przymierze i ci wcześniejsi też poszli do nieba. 4 niebo to nie miejsce ale stan.
  • Odpowiedz
@wysiol: odpowiedź na pytanie 4 uważam że jest ok. Ale w przypadku takich odpowiedzi na 1 i 3, odpowiedź na pytanie 2 jest kluczowa, chyba że odrzucamy ewolucję. O ile określenie pierwszego człowieka nie jest możliwe i z punktu widzenia ewolucji, o tyle pójście do nieba jest operacją binarną - albo ktoś poszedł albo nie. W takim razie kto był pierwszym człowiekiem i poszedł do nieba, oraz czemu jego rodzice
  • Odpowiedz
ludziom dalej trzeba tłumaczyć najprostsze rzeczy.


@Zielony_Pio: No to dawaj, jeżeli to takie proste to udowodnij że nie gadasz po próżnicy nie mając tak naprawdę zielonego pojęcia jak odpowiedzieć na te pytania. U mnie na religii jakoś nigdy tego tematu nie poruszono, a jak spytałem księdza czy ludzie nie mający wpływu na swoje zachowanie przez np. choroby psychiczne idą do nieba to powiedział że niezbadane są wyroki boskie.

Jestem całkowicie
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: @j557:
Tak, wszystkie zwierzęta idą do nieba, dla ciekawych tematu polecam książke Boskie zwierzęta
Wszyscy ludzie (jeśli będą tego chcieli na sądzie ostatecznym) zostaną zbawieni i pójdą do nieba. Ci sprzed Jezusa też (Jezus jak umarł zszedł do Szeolu i zabrał wszystkich którzy umarli przed nim)
W niebie będziesz swoim najlepszym sobą, bez ciężaru grzechu, chorób, niedoskonałości itd.
Odpowiedzane zgodnie z wiarą katolicką, o podejściu kreacjonistów itp.
  • Odpowiedz
@wysiol: nie chciałbym, żeby uciekło moje poprzednie pytanie i liczę na odpowiedź, ale mimo to zadam kolejne: dlaczego więc to Ty masz rację, a nie on?
  • Odpowiedz