Wpis z mikrobloga

Uwaga #kielce #swietokrzyskie #drogi #polskiedrogi #inwestycje #gddkia - S74 nadchodzi - teoretycznie niedużo się zmieniło, ale diabeł tkwi w szczegółach - GDDKiA pokazało mały road map co i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) S74 się zbliża, już czuję zapach hotdogów na Orlenie przy pędzących grubo ponad 120kph autach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

S74 w przygotowaniu – przetarg na obwodnicę Opatowa jako pierwszy.

Równolegle prowadzone są prace przygotowawcze do budowy drogi ekspresowej S74 - dla wszystkich odcinków w granicach województwa świętokrzyskiego. Do końca roku planowane jest zakończenie prac nad koncepcjami programowymi dla sześciu odcinków S74 o łącznej długości około 100 kilometrów między granicą woj. łódzkiego i świętokrzyskiego a Opatowem. Również w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację pierwszego z odcinków, czyli na projekt i budowę około 15-kilometrowej obwodnicy Opatowa w ciągu drogi krajowej nr 9 i drogi ekspresowej S74. W 2019 r. wydana została decyzja środowiskowa dla tej inwestycji. Kolejną decyzję uzyskaliśmy pod koniec maja br. dla łącznika północnego do obwodnicy Opatowa. To przygotowywana od 2018 r. inwestycja, która ma dodatkowo odciążyć miasto, skrócić czas podróży tranzytem drogami nr 9 i 74 oraz poprawić płynność ruchu. Kolejnym krokiem w przygotowaniach do budowy S74 w woj. świętokrzyskim będzie złożenie wniosku o decyzję środowiskową dla tzw. przejścia przez Kielce. Warianty rozwiązań na odcinku między węzłami Kielce Zachód a Kielce Bocianek zostały już zaakceptowane przez Komisję Oceny Projektów Inwestycyjnych.


( )
S.....S - Uwaga #Kielce #swietokrzyskie #drogi #polskiedrogi #inwestycje #gddkia - S7...

źródło: comment_1592267400Sdf5HNnaMeF3bev8d22DJ2.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Pytałem się ciebie kiedyś o to i w końcu się stało. Obecna droga z Kielc na Łódź to jest tragedia. W Kielcach stan dróg na tym odcinku to jakaś pomyłka (o tyle dobrze, że w tamtym rejonie się chociaż za drogę przy obi wzięli). Nie potrafię już zliczyć ile osób mi narzekało, że jechali a2/a1 godzinkę, a później do Kielc tyle samo km praktycznie dwa razy dłużej. xD
Ciekawi mnie,
  • Odpowiedz
@dictionaryman: wiem o tym. Fakt jednak jest faktem, ze czesto tu nie chodzi o potrzeby, a polotyke. S74 - przynajmniej odcinek Kielce, Opatow obw i CK-Mniow byl na liscie w okolicach 2005 roku wlasnie - za SLD. Potem przyszlo Po i zepchnelo s74 na dalszy plan :/.
  • Odpowiedz
@lewactwo: i dlatego uwazam, ze wszedzie, gdzie ludzie z Twoich kregow sie pojawia, to niszcza ( ͡° ʖ̯ ͡°) kolega wyzej mowi, ze driga bedzie - jako calosc, po prostu mozliwe, ze po 2030. Na odcinki Opatow obw, via CK i Kielce-Mniow sa.

Tak wiec i tak przetniemy miasto - im szybciej, tym lepiej. Jakby to ode mbie zalwzalo, to sam bym gonil w czynie spolecznym na
  • Odpowiedz
@dictionaryman: mozesz poczytac moj wpis co pis zrobil w Pacanowie - prawda jest taka, ze jako jeden z bastionow powinismy miec takie rzeczy jak s19 w Podkarpackiem, a tu same klody :/ z mojej perspektywy, to najlepiej rzadzil tu postkom - mam nadzieje, ze karta wkrotce sie odwroci.

https://www.wykop.pl/wpis/50093965/pis-dobrazmiana-bekazpisu-pacanow-kielce-swietokrz/

A ja naprawde jestem normalny - dla mnie moze rzadzic po/psl/pis sld czy marsjanin - o ile bedzie to dzialac. Ferenc to
  • Odpowiedz
@lewactwo: przegraliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/38008/Dodatkowe-21-mld-zl-na-Program-Budowy-Drog-Krajowych?fbclid=IwAR0HsBnJJvCZLgOlA3IOaWhB5Zl3G_0FoStKzjK6I1pxL8W09sdZ47yVURQ

Inne inwestycje drogowe

Na budowę pozostałych dróg przeznaczymy dodatkowo ok. 9,8 mld zł, w tym:

Budowa drogi S74 Przełom/Mniów – Kielce: 21,3 km, więcej o 968 mln zł.


Tak więc mamy hajs na 3 odcinki :) 9km obwodnicy Opatowa, Via Kielce i Przełom/Mniów-Kielce :) będzie wspaniale :> - szkoda, że tak późno, czekam na więcej.
  • Odpowiedz