Wpis z mikrobloga

#overclocking #oc #ryzen #amd

Mirki, podkręciłem ramy (crucial ballistixy) do 3600mhz (cl16), napięcie 1,45v.
mobo msi b450m mortar max, procek ryzen 2 2600.

Przy testach syntetycznych wywala błędy (occt, w aidzie64 nie przeszedł testu stabilności), natomiast po 20 minutach grania nie wywaliło bsoda/nie było resetu ani nic. Zmniejszać te taktowanie, obniżać timingi, robić cokolwiek? Jak uważacie?
Pobierz kAdi - #overclocking #oc #ryzen #amd

Mirki, podkręciłem ramy (crucial ballistixy) ...
źródło: comment_1592234960PeFl1qlpaPp5BGiVSNp87x.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kAdi: to że nie wywala nie znaczy że nie psuje gry, jeden bit nie zrobi różnicy dla np. map ale jest szansa że uszkodzone dane mogą zostać w taki sposób zapisane

pobaw się timingami albo ustawieniami CADBUS, napięcie raczej ci nie pomoże chyba że masz B-die
@kAdi

Panie a Pan wiesz ze MHz w AMD od zawsze malo dawaly? Cos tam daja ale malo! Roznica miedzy 3200 a 3800 np jest marginalna. Polecam pobawic sie timingami na poczatku je poluzowac a pozniej sprobowac je obnizyc. Zmien taktowanie na 3400MHz i nie przekraczaj 1.35V bo powyzej tego napiecia kosci zaczynaja szybko degradowac.
@SlodkoKwasny:

Wniosek jest jednak zbieżny z poprzednimi - warto zainwestować trochę grosza w szybsze moduły pamięci, ponieważ profity z przesiadki między DDR4-2133 oraz DDR4-3200 mogą sięgnąć nawet 20%, czyli uzyskujemy znacznie więcej, nawet niż poprzez podkręcanie CPU. Niestety, takie spektakularne przyrosty dotyczą głównie gier komputerowych i miejsc uzależnionych od mocy obliczeniowej procesora, natomiast oprogramowanie tego potencjału wykorzystać nie potrafi.....

No
@mefiuk: chyba dam sobie na luz i zostanę przy 3466 1,4v. wydaje mi sie że gra niewarta świeczki już w tym miejscu. przy tych ustawieniach nie wywala żadnych błędów i jest stabilnie
@SlodkoKwasny: Jak chcesz pogadać o historii to możemy bo miałem masę cepów od AMD począwszy od Applebreda. Także to się obracałeś w brzuszku gdy ja składałem komputery. Ale do tego trzeba kultury a nie chamstwa i bredzenia. Tak - szybsze pamięci w Ryzenach dużo dają i nie zmienia tego wybranie renderowania które ma niewielki zysk z szybszych taktów.