Wpis z mikrobloga

  • 1379
Na naszych oczach dzieje się historia. Niedawno pisałem o panu, który poleca ominięcie zabezpieczenia różnicowego w skrzynce w celu poprawienia wrażeń odsłuchowych.
Niezorientowanym przypomnę, że może to skutkować śmiertelnym porażeniem. W końcu jednak audiofile goniący napuszonego od elektryczności króliczka nie muszą się aż tak poświęcać, oto bowiem powstała audiofilska różnicówka!

W cenie około 3800 złotych otrzymujemy elegancki, czarny wyłącznik nadprądowy. Na holenderskim portalu audio przeczytamy o nim:

Od kiedy tylko przełącznik różnicowy stał się obowiązkowy w Holandii w 1975 r., wielu audiofilów miało świadomość jego negatywnego wpływu na dźwięk. (...) Na forach można przeczytać, jak audiofile doświadczają pozytywnej zmiany w dźwięku swojego systemu po ominięciu przełącznika. Oczywiście nie jest to zalecane ani nawet legalne, ale kto się dowie, prawda?


Faktycznie, nie dowie się nikt, dopóki ktoś się nie usmaży, kręcąc gałką ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dalej autor opisuje doświadczenie wymiany bezpiecznika w skrzynce, które pchnęło go do wymiany i tego zabezpieczenia:

Po wymianie standardowego bezpiecznika Hager MKS 5 16 na audiofilski wyłącznik automatyczny GigaWatt G-C16A, zdałem sobie sprawę, że standardowy przełącznik różnicowy wciąż jest w obwodzie, ale mimo to mój system brzmiał naprawdę świetnie


Oczywiście następnie różnicówka została wygrzana i można było zasiąść do rytualnego odsłuchu. Wrażenia? Oczywiście poprawa! ;)

W ciągu kilku taktów stało się jasne, że bas stał się bardziej autorytatywny, ale nie stał się gruby ani mniej zdefiniowany. Był niewątpliwie bardziej krzepki, ale wciąż chrupiący i absolutnie nic nie zostało stracone pod względem prędkości, transjentów lub artykulacji. (...) Góra stała się bardziej realistyczna, miała większy obrys i wyraźniejsze harmoniczne. Teraz znacznie lepiej słyszałem różne elementy, które składają się na dźwięk hi-hatu (początkowe uderzenie, po którym następuje bogaty rezonans o zróżnicowanej fakturze, a następnie zanik), zamiast słyszeć głównie szumy górne.


Do słownika wyrażeń pozytywnie zakręconych dołączył właśnie autorytatywny bas! Ach, oczywiście scena też się poszerzyła, a jak! ;) Jednak tutaj działy się też inne czary:

Standardowy przełącznik Hagera wypełniał pokój dźwiękiem bardziej przypominającym metronom pod względem ruchu w scenie dźwiękowej. (...) dźwięk z Doepke DFS-2 był po prostu bardziej realistyczny. Było to zauważalne po wyraźniejszym „oddychaniu” muzyki, sposobie, w jaki przedstawienie ożywało i energetyzowało pomieszczenie w bardziej naturalny cykl przypływu i odpływu.


I niech mi ktoś powie, że te opisy nie są generowane automatycznie xD
Przypominam, że po zainstalowaniu tej różnicówki, audiofilskiego bezpiecznika, gniazdka i oprawki na gniazdko, wymianie kabli zasilających w ścianie, instalacji filtrów, kondycjonerów prądowych i audiofilskiej listwy, nie osiągniemy jeszcze prądowej nirwany. W dalszym ciągu czekamy bowiem na audiofilski licznik prądowy.

#audiovoodoo #tonskladowy
Roszp - Na naszych oczach dzieje się historia. Niedawno pisałem o panu, który poleca ...

źródło: comment_1592198538N67ewkYa52tqnwg8y1VO4D.jpg

Pobierz
  • 120
scenie


@Roszp: jeszcze chyba nie powstało żadne #audiovoodoo akcesorium które nie poprawiało by sceny. Ja przynajmniej nie pamiętam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od podkładek pod głośniki, dedykowane zasilacze, kable elektryczne, platynowe kable hdmi, czy zwykle maty naścienne wszystko poprawia scenę. Taki odpowiednio wyposażony audiofil, musi mieć w domu lepszą scenę niż na niejednej sali koncertowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Roszp: ale na serio - przecież to było do przewidzenia, że wcześniej czy później jakaś firma od osprzętu elektrycznego podłapie temat. Normalka... Że nie ma to żadnego sensu - nieważne, ważne, że jest w tym kasa, którą można z frajerów wyciągnąć. Zrobimy czarne obudowy! Dodamy miedziowane śruby! Albo lepiej całkiem miedziane, jak zerwą gwint to kupią nowy, nie?! A wrażenie robi!
Bo kto inny ma TAKIE zabezpieczenia!
Biznes się kręci i
@Roszp: I tak naprawdę właściwie... tyle. ;)

/EDIT/ - I zastanawiam się nad tymi srebrnymi stykami... Podejrzewam, że jednak to będzie "coś" srebrzone. Poza tym ciekawostka - na zdjęciu widać, że śruby są miedziane, w specyfikacji ani słowa o tym... Przypadek?

...czy audiofilsko-marketingowy spisek? ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Roszp: co do #!$%@? xD?
To już coraz bliżej, coraz bliżej odkrycia, że ELEKTROWNIE produkują #!$%@? prąd, bo jest na pewno krzywy, #!$%@? i nie audiofilski.
Ładna obudowa, ale dam sobie wszystkie kończyny #!$%@?ć piłką do metalu, że w środku NIE RÓŻNI SIĘ TO NICZYM od zwykłej różnicówki za 20 - 30 PLN (czy za ile oni sprzedają w detalu sprzęt o takiej specyfikacji, robiłem przy tym, ale nie pamiętam cen,