Wpis z mikrobloga

Mirki, polecicie dobrego ortopedęw Łodzi? Albo ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu w ramach rehabilitacji po skręceniu kostki?

Z czym przychodzę - mam co nieco zaniedbaną kontuzje kostki, jeszcze z lat dziecięcych. Od czasu do czasu dochodziło u mnie do skręcenia - kilka razy lądowałam na SOR, nie zakładano mi gipsu ani nie dostałam innych zaleceń dot. rehabilitacji. Ze dwa miesiące temu noga skręciła mi się bardziej poważnie, skończyłam z nogą w gipsie na dwa tygodnie.

No i od czasu zdjęcia gipsu noga skręca mi się niegroźnie średnio raz na tydzień i to na płaskiej jak naleśnik drodze (°° . Wczoraj poważniej - a ponieważ byłam w trasie marszu na 30 km to tak czy inaczej musiałam się doczłapać do pociągu i raczej to sytuacji nie poprawiło. I przyznam że trochę mnie to martwi - miałam w tegorocznych planach marsz na 50 km a może i podejście do 100 km a z taką nogą to ja raczej nigdzie nie dojdę (,). Wrotki czy bieganie też w odstawkę.

#kontuzje #trekking #cwiczenia #sport #mikrokoksy #medycyna #zdrowie #rehabilitacja #ortopedia #lodz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Qwapi na pewno kupię taśmę tylko nie wiem z jakim obciążeniem. No i jeżyk do balansowania. Byle tylko nie umrzeć z nudów przy takich ćwiczeniach ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 1
@intifad fizjoterapeuta raczej rentgenu w oczach nie ma, tak więc wolę jednak zacząć z konsultacja lekarską.

@Poemat ćwiczenia mam zamiar wykonywać w domu zanim jeszcze dostanę się do ortopedy ( ͡º ͜ʖ͡º). Później może skierowanie na rehabilitację.
  • Odpowiedz