Wpis z mikrobloga

W piecu domowym raz że jest za zimno, a dwa nie ma forsowanego dopływu powietrza.


@vertebrae_verae: co do zimnego to racja, ale nie wiem kiedy ostatnio widziałem kocioł CO bez dmuchawy. Baa, ludzie potrafią mieć wentylator wyciągowy, czyli dokładnie tak jak w kotłach zawodowych.
A sama temperatura i odpowiednia ilość tlenu to mały procent "ekologiczności" dużych instalacji. Nie wiem jak dokładnie to wygląda w cementowaniach, ale w spalarniach spaliny najpierw przechodzą
@krave: 2020 a ludziom nadal się wydaje, że te zrywki podlegają segregacji, bo "plastik" + taśma brudna i dlatego trzeba wszystko opakować xD Nie przetłumaczysz. Worki wielorazowe na warzywa /owoce to też 100 lat przed nami jak widać po komentarzach.
@krave: Foczki ginom od sieci. Co najwyżej żółwiony i inne tego typu co jedzą meduzy moga się tego nażreć i umrzeć. Po drugo oceany zasyfia Azja i Afryka i ich najwieksze rzeki.
#!$%@? na prawdę jesteście pokoleniem januszy i grażyn śmiejecie się z PISu a tak na prawde jesteście jeszcze gorszym pokoleniem od pokolenia DISKO POLO XD trzeba było jeszcze wyśmiać go z innymi ludźmi "paczcie jak to jedną cytryne kupuje w reklamówce" XD XD Ktoś was powinien wysłać na odwyk.


@ciasteczkowy_otwur: Miałem autorce wpisu odpowiedzieć ale zrobiłeś to za mnie. Dziękuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
przez wodę wapienną? Tak się co2 łapie żeby przez komin nie lecial? To musi im tej wody mnóstwo schodzić. Wiesz potem co dalej z tą nasycona woda wapienna robią?

@vertebrae_verae: Nie jestem technologiem i nie znam szczegółów, do tego już kilka lat minęło odkąd budowałem spalarnię, ale woda wapienna usuwa ze spalin kwaśne związki. W energetyce zawodowej z reguły chcemy się pozbyć SO2 ze spalania węgla, ale to powinno neutralizować wszystko