Wpis z mikrobloga

@krave: Ja ostatnio na allegro zamówiłem 400 jednorazowych talerzy, 400 fleczarek i 100 jednorazowych pojemników do mrożenia. Wszystko można użyć wiele razy i umyć ale mi się nie chce i wrzucam wszystko do kosza. Jak się skończą to znów zamówię, już mam zniżkę nawet jako stały klient. Czuję się świetnie jak by Greta pytała
  • Odpowiedz
@droid43210: i jesz obiad z takiego talerza? Sztućce tez masz plastikowe? Jeśli tak to zgaduje ze szczytem Twojego warsztatu kuchennego to lasagne z biedronki. Nawet lepiej bo kupujesz w plastiku i możesz z niego zjeść. Nie musisz wydawać swych pieniędzy na dodatkowe talerzyki, No chyba ze dziewczyna przyjdzie. A nie, zaraz...
  • Odpowiedz
@nabbek @krave
Ale chyba miedzy kupnem czegoś w woreczku a tym woreczkiem ładującym w oceanie jest chyba jeszcze kilka kroków? Widzę że z góry zakładacie że koleś tak po prostu to gdzieś wyrzuci a nie odda do utylizacji/recyklingu? Trochę wiary w ludzi.. poza tym post wygląda na próbę pozyskania atencji
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@lord_gervasius cienka folia w pl nie jest poddawana recyklingowi.

@bullsh1t nie wiem jak ty ale ja myję warzywa i owoce przed zjedzeniem

@carnaval właśnie że nie bo potem te worki wszędzie latają, poza tym ma to wpływ na opłaty recyklingowe i inne gówna, więc w efekcie bardzo dużo mi do tego bo za to płacę w śmieciach czy podatkach

@Iskaryota bajtuje, nie wierzę, że można na dłuższą metę jeść jak na biwaku.
  • Odpowiedz
@krave: Tej. Rękawiczkę trzeba ubrać jak się wchodzi do sklepu. W lidlach teraz wiszą na wejściu siatki z narysowana dłonią. Ziomo pewnie po prostu zsunął te rękawiczkę na cytrynę. Sam tak kupiłem 2 cebule wczoraj xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krave: no... ja na przykład używam tych woreczków jako worek do kosza na śmieci w łazience - w Poznaniu i tak do spalarni leci
  • Odpowiedz
@krave: Przez takie postrzelone różowe, to zaraz w projektach domów będą przewidziane oddzielne pomieszczenia na „śmietnik & recykling”, żeby wszystkie kolorowe kubły poupychać, zanim jaśnie wielmożny pan śmieciarz przyjedzie, zgodnie z harmonogramem, raz na miesiąc...
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Pilaf te worki są bezpłatne

@tellet jak ktoś do każdego jednego owoca używa osobnych worków to nic dziwnego, że będzie potrzebować osobnego pomieszczenia na śmieci ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@krave: Ale to wina sklepu ze nie potrafią zamówić papierowych. Żeby nie kłaść na tej #!$%@? taśmie to nawet jak bierzesz jedna cytrynę to musisz zapakować bo baba na kasie i tak ci to jebnie na kasę nawet jak jej podasz.
  • Odpowiedz
@krave ty chyba nie widziałaś jak w Stanach marnują worki xd to, że ktoś nie weźmie woreczka na cytrynę to kropla w morzu potrzebnych zmian. Tak samo te papierowe słomki w maku, gdzie jest masa innych rzeczy z plastiku. Z tego jak my (Polacy jako ogół) korzystamy z opakowań i jak się ich pozbywamy Ameryka i inne "cywilizowane" kraje mogłyby brać przykład.
Ale też nie wziąłbym torebki :D
  • Odpowiedz