Wpis z mikrobloga

@arkadi2020 a wiesz skąd trafiają śmieci do Afryki i Indii?
@drzuo j.w. No i nie wiem jak ty ale ja myję owoce i warzywa po przyniesieniu do domu i/lub przed zjedzeniem
@KrwawyKefir owszem, pochodzą z krajów wysokorozwiniętych które za hajs wywożą swoje śmieci do Afryki i na inne obszary gdzie za hajs je przyjmą.
Chiny kilka lat temu odmówiły przyjmowania śmieci z Europy i od tego czasu Polacy zaczęli przyjmować śmieci z
@GFOzon ja widzę bo takie folię nie są w ogóle przetwarzane i lądują na wysypiskach.
Jak nie wiesz skąd się biorą śmieci w oceanach to poczytaj o wywozie śmieci z Europy do krajów trzeciego świata
@GFOzon rozumiem, że Polska to nie Europa? Zresztą my swoje śmieci palimy na miejscu na wysypiskach, więc znikają, no faktycznie nie ma problemu zatruwania środowiska skoro znikają xD zanieczyszcza tak samo, ale jedną weźmiesz w rękę a kilka byłoby trudno, mogę zrozumieć bo nie zawsze mam swoje worki na zakupy i też czasem wezmę jak np kupuję ziemniaki
@krave czyli Polacy przyjmują śmieci z Niemiec, a nasze reklamówki lądują w oceanie? A 2,8 miliarda Chińczyków i Hindusów nie ma z tym nic wspólnego. Nie mówię, że nie powinniśmy ograniczać produkcji odpadów ale biczowanie się za 1 siatkę w Lidlu jest głupie.
@krave: dokładnie tak, nikogo nie obchodzi jakich decyzji dokonujesz, ale wytykanie kogoś palcami bo jedną cytrynę pakuje w woreczek i próba wywołania przez to ostracyzmu społecznego to taki sam, a nawet gorszy ekoterror niż przypinanie się do drzewa bo gdy ktoś się przykuje do drzewa to można się pośmiać i go olać, pokrzyczy pojęczy znudzi mu się i jak pójdzie to można ścinać.
@krave:

rozumiem, że Polska to nie Europa?


Polska to Europa ale Europa to nie Polska, dlatego zapytałem czy konkretnie z Polski także są wywożone śmieci
Jeżeli potrzebował jeden woreczek to wziął jeden i tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krave: Gdyby trzymał ja w ręce to byś napisał, co za typ za mna, kupuje tylko jedną cytryne i trzyma ja w ręce ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krave: dobrze że na każdego ekodebila przypada 20 ludzi którzy mają normalne spojrzenie na problem. Jebią was na każdym kroku opłatami za bycie eko, podczas gdy wpływ szarego polaka na środowisko i tak jest znikomy. Dodatkowo właściciele składowisk odpadów plują ci w twarz w podziękowaniu za segregację, bo i tak to spalą/zakopią. Już nie mówię o eksporcie śmieci do krajów 3 świata (polski też), gdzie utylizacja wygląda jak na załączonym obrazku
Pobierz
źródło: comment_1592057435w4hhX5dQiHcqVKpAPSYHGX.jpg
@nieograniczony no i mógłby wziąć tę jedną cytrynę w rękę, po prostu.

Woreczek poużywa 5 minut na drogę do domu i wywali żeby się rozkładał 300 lat

Ja takim woreczkom daję drugie życie, traktując je później jako woreczki na drugie śniadanie do pracy/ na uczelnie
@krave: ta folia wcale nie będzie się rozkładać 300 lat, jeśli zostanie wyrzucona do odpowiedniego kontenera. Mówimy tu ofc o europie, a nie o krajach gdzie recykling polega na wywalaniu wszystkiego do rzeki. Folia jest oddzielana/sortowana od innych plastikowych śmieci, jak np. butelki, w sortowni i potem jest rozdrabniana na małe kawałki i służy jako paliwo do spalania np. w cementowniach, gdzie jest wymagane wysokoenergetyczne paliwo. Problem emisji szkodliwych związków podczas
@krave: no i? Ja też pakuję każde warzywo/owoc w osobną foliówkę. Często z jednych zakupów przynoszę ich kilka.

A potem sobie je wykorzystuję do różnych rzeczy jeszcze kilka razy. Skup się na swoim życiu zamiast na cudzym.
Zamiast #!$%@? się do gościa, może zasugeruj sklepowi żeby znaleźli alternatywę dla plastikowych woreczków skoro dupa tak pęka ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krave: Nie zesrajcie się z foczkami. Brałem i zawsze będę brać foliowe woreczki bo robię zawsze z nich użytek, między innymi taki woreczek tnę na pół, i zawijam poporcjowane mięsko które potem leci do zamrażary i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krave stara ta ta. Sam pakuje warzywa w woreczku czy to jest jedno czy cztery. Nie masz pojęcia co z nimi robi. Ja później ich używam do wyłożenia kosza w łazience lub do segregowania śmieci. Takie rozwiązanie jest lepsze niż na siłę napędzać konsumpcję i kupować specjalnie pod to worki na śmieci.
@krave: W jaki dokładnie sposób myjesz cytryny po przeniesieniu ich bezpośrednio w sklepowym koszyku, a później obtoczeniu na taśmie przy kasie?