Wpis z mikrobloga

dlaczego obwiniacie kobietę czyli ofiarę, a nie mężczyznę który uniknął odpowiedzialności pozostawiając ją sama z dziećmi?


@funny_bunny: A naszym kręgu kulturowym, w którym gwałt jest piętnowany a małżeństwa aranżowane są pieśnią przeszłości, to kobieta "trzyma klucze do sypialni". To od kobiety oczekuje się większego rozsądku w podejmowaniu decyzji o podjęciu współżycia bo to Ona ponosi większe konsekwencje (chociażby biologiczne - ciąża i poród to naprawdę poważny wysiłek). Ma to kilka poważnych
@Passarinho: ta i co jeszcze, może się mają same oświadczać? faceci to tchórze i tyle
jak byłam na pierwszym roku studiów chodziłam z chłopakiem pół roku, mówiłam mu, że zbliżenia tylko po ślubie a on nie domyślił się, że trzeba mi dać pierścionek i tylko pół roku zmarnowałam ha tfu na nich
@Prokurator1990 Kazde dane statystyczne na te temat tak mowia, juz nie mówiąc, że praktycznie kazde panstwo zachodnie dązy do scenariusza japonskiego gdzie niedlugo wiecej będzie osob ktore seksu nie uprawiaja w ogole. Troche danych a nie zycie w wyimaginowanym swiecie xD
Jak mnie triggeruje jak ktoś pisze o sobie, że jest inteligentny. Tak jak byśmy byli w stanie to obiektywnie u siebie ocenić XD


@hell_awaits: Ktoś wyżej już cię podsumował, ale poprawię: jeśli masz problem z przyrównaniem swoich umiejętności kognitywnych do tychże innych osób, to nie jesteś ponadprzeciętnie inteligentny i sprawa sama się zamyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zestolicy: Bo faceci niby się chwalą, że ich idealna kobieta zostawiła? Przecież to działa w obie strony. Ludziom co do zasady trudno jest zauważyć swoje wady, oceniają sami siebie po swoich intencjach, a innych po ich zachowaniu i potem się słyszy takie skrajne opinie.
Najważniejsze żeby było 182 cm. Nieważne czy morda ładna czy nie. Niewazne czy inteligentny czy nie. Może sobie dopowiedzieć , przeinterpretować że facet jest ok. Ciekawe ile sama ma wzrostu i jak wygląda. W każdym razie dla mnie pustak
@choochoomotherfucker: To nie tylko to. Ja to bym zrobił cenzus 25 lat by móc korzystać z wypoka. Człowiek już ma jakieś doświadczenia życiowe (praca, studia, związki) i są jakieś szanse, ze napisze coś mądrego albo przynajmniej zabawnego. No i kurna 26 lat i stara
@Riczard: To też racja. Dopiero, jak w maju pojawiają się w gorących wpisy z tagiem #matura albo jak widzę kogoś opisującego, co się wydarzyło w szkole, to zdaję sobie sprawę z tego, że tu siedzi mnóstwo nastolatków, którzy nie mają pojęcia o życiu, a często udzielają się w poważnych tematach. No ok, pogadać zawsze można, ale to śmieszne, że taki 18-latek, który nawet nie trzymał dziewczyny za rękę, wypowiada się o