Wpis z mikrobloga

Typujcie ile jaki będzie stan giełdy i walut za pół roku.

Co można typować:

WIG20 - dziś: 1841
SPX - dziś: 3109
DAX - dziś: 12147
NDX - dziś: 9958

USD/PLN - dziś: 3.92 zł
CHF/PLN - dziś: 4.17 zł
GBP/PLN - dziś: 4.97 zł

XAU/USD- dziś: 1742.53 $/ozt

Wszystkich plusujących ten wpis zawołam za pół roku, tj. 1.01.2021.

Mirek który wytypuje najbliżej w każdej z tych grup będzie ogłoszonym zwycięzcą ( ͜͡ʖ ͡€)


#gielda #waluty #zloto #gospodarka #ekonomia #finanse
  • 16
@konto-na-sobote: myślisz że za rok banki nadrobią przy takich stopach procentowych? Ograniczone kredyty hipoteczne, założę się że zostaną podniesione opłaty, być może boom na złoto wyciągnie gotówkę z banków.
@nerkowce: Myślę, że prognozy spadku zysków dużych banków (patrząc na liczby podane przez PKO BP, Pekao, mBank) wskutek niższych stóp nie uzasadniają obecnej przeceny nawet przed uwzględnieniem: wzrostu docelowego P/E przy niższych stopach (duży efekt!), możliwości szukania przez banki alternatywnych sposobów zysku (opłaty), możliwości wzrostu stóp w przyszłości (w końcu wycena giełdowa powinna uwzględniać przepływy pieniężne w nieskończoność wprzód). Więc tak, myślę, że pociąg jest dopiero w połowie drogi.
@konto-na-sobote: wspomniane p/e jest za poprzednie kwartały. Więc w tym wypadku ten współczynnik jest zakłamany. O ile wiele osób się skusi myślę że dopiero za 3 lata te banki się przestrukturyzuja. Duży udział państwa będzie sposobem na wypompowywanie kasy.