Wpis z mikrobloga

@BenekTG: dzisiaj pierwszy raz robilem z duza hydracja 65%, robilem w mikserze i musze powiedziec ze masakra bylo przerzucic to na blat, potem do miski a potem podzielic na kulki. strasznie się kleiło (przy kulkach już o wiele mniej ale nadal troche)
jest jakaś metoda na to?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TenAnonToKlopoty raz zrobiłem hydro 66%, kleiło się strasznie, schłodziłem ciasto + lekko spryskalem ręce woda i jakość poszło. Dziś w nocy będę robił hydro 65% + biga. Zobaczymy jak wyjdzie.

@endipek aktualnie z 10 na nowym piecu.
  • Odpowiedz
@BenekTG: to ja bez chłodzenia i w sumie nie pomyślałem, żeby mieć lekko wilgotne ręce
będę pamiętał

jak wyjdzie to zdjęcia pojawią się na tagu, a jak nie wyjdzie to... pojawią się troche później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@AlexRaven z puchy do słoików i trzymam w lodówce. Jak wiem, że mi dużo nie zejdzie to można śmiało mrozić już gotowe porcje.

@TenAnonToKlopoty w KRK jest hurtownia włoska delduca i od nich mam te aktualne pomidory. (foto wyżej)
Bardzo dobre, ja nic nie blenduje redukuje, przekładam do miski doprawiam i cyk na placka. Taka pucha 2,5kg 10pln ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Próbowałem pelati, rozdrabnialem ja
  • Odpowiedz
@BenekTG: hmm może spróbuje z widelcem, bo jak blenderem robie to mi się to na gładko mieli wszystko, a może jak są kawałki pomidorów to lepiej

co do tych co ty mówisz, to ja mało kiedy 400g zużywam na 1 raz (szczególnie że ostatnio robię też pizze bianca), a jem pizze 1-2x w tygodniu, boje się, że otwarte by się popsuły mi szybciej niż bym zużył
  • Odpowiedz