Wpis z mikrobloga

@CoyJared: Nie jest mniejsza o 15%. Spadek przechodów o przynajmniej 15 procent znaczy że przychody w miesiacu mają być mniejsze (<) niz w miesiacach poprzedzajacych. Nie jest prawda ze 0<0
  • Odpowiedz
ale dlaczego to przedsiębiorca ma kombinować? Był uczciwy i szczery. Dlaczego to pOsłowie nie potrafią przemyśleć ustawy która wprowadzają?


@steven44: To miała być pomoc dla firm które ucierpiały w wyniku wirusa czy takich które w ogóle nie działały?
  • Odpowiedz
Pomoc jest dla firm, które ucierpiały w wyniku wirusa


@py-jter: Nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Pomoc" jest dla tych firm, które spełniają wymienione warunki. OP mógłby się odwołać. Można było spokojnie wyciągnąć z tarczy kilkanaście tysięcy nie będąc dotkniętym przez efekty wirusa w ogóle.
  • Odpowiedz
Część z klientów firmy z którą współpracuje już końcem lutego zaczynała się powoli wycofywać z inwestycji i przygotowywać na gorsze czasy, ciąć koszty. Faktury za luty zapłacili, ale już zaczęli negocjować warunki za fakturę marcową.


@rzuf22: a druga część klientów co zrobiła?
  • Odpowiedz
w marcu miałeś 0.00 zł. W kwietniu powinieneś mieć o 15% mniej niż w marcu aby pomóc się należała czyli 85% kwoty z marca. 0.00 * 85% = 0.00 o #!$%@? tu chodzi...

Zgodnie z matmą się zgadza, ale zus jak widać liczy inaczej xD


@Scream_: Wg Ciebie 0 jest mniejsze od 0? #jprdl wróć do podstawówki (°°
  • Odpowiedz
@gumol no właśnie o to mi chodzi. Zastanawiałem się nad formułą jaką obrał zus, ale to już później zostało wyjaśnione. Trzeba zastosować przychody marca > przychody kwietnia.
  • Odpowiedz
to ile to wg ciebie o 15% mniej od zera?


@Scream_: Samo pytanie też jest inne: Czy x jest mniejsze od y o co najmniej 15%. Jeśli x=y to nie jest o 15% mniejsze.
  • Odpowiedz
Myślę, ze gdybyś złożył wniosek uwzględniając przychody z lutego to pewnie byłoby wszystko w porządku, gdyż później wnioskuje się jedynie o przedłużenie. Ale prawdopodobnie zaspałeś i już nie można było składać wniosku o hajs za marzec (wtedy podawało się przychód za poprzedni miesiąc czyli luty)
  • Odpowiedz
Pomoc jest dla firm, które ucierpiały w wyniku wirusa, a nie tych co upadały/nie zarabiały wcześniej


@py-jter: no tak, ale nie biorą pod uwagę rozliczeń... Przecież są firmyu, które mają płacone kwartalnie, czyli przychód w jednym miesiącu i dwa posuchy.
  • Odpowiedz