Wpis z mikrobloga

Otrzyma ten co ma 15% spadek a wciaz ma spore dochody, a ten co 2 miesiace ma 0 nie dostaje nic.


@CoyJared:

tylko, ze w przypadku wersji: kwiecien do marca powinien byc spadek dochodow. Przez czesc marca nie bylo zadnych obostrzen. Czyli firma mogla normalnie funkcjonowac. Jezeli miala zadnego przychodu, to cos tu jest nie tak, i nie powinna miec zadnego wsparcia.

Jeszcze mozna by sie klocic, czy tak samo nalezalo
@eblis85: dostałam to samo. Fakt, źle zinterpretowałam ten 15%-owy spadek, a wystarczyło, jak duża część osób, trochę nagiąć rzeczywistość... Ze względu na branżę, w której mam firmę pracuję przeważnie od kwietnia do października, zatem nie dziwne, że np. w lutym lub marcu nie mam żadnych przychodów. Moje zlecenia z kwietnia/maja/czerwca zostały odwołane lub przełożone na przyszły rok, ale według ZUS pandemia nie dotknęła mojej działalności bo zarobiłam 0 złotych w marcu
To miała być pomoc dla firm które ucierpiały w wyniku wirusa czy takich które w ogóle nie działały?


@ediz4: jak firma nie działa to chyba powinna być zawieszona. Z tego piszesz to jest to kolejny bubel.
@fizyk20:

@gumol: Nie. "z jest mniejsze o x% od y" nie znaczy "z < y*(100-x)/100", tylko "z = y*(100-x)/100"


Nie. Akurat to zdanie tlumaczy sie (y-z)/y =x*100. Więc dla y=0 nie znaczy nic. Ustawodawca nawet z tego co mi się wydaje nawet podaje ten wzór jakby ktoś mial wątpliwości co to znsczy spadek o co najmniej 15%