Wpis z mikrobloga

"z jest mniejsze o x% od y" czyli według Twoich wyliczeń 100 - (0,15*100) = 10?


@kulpiotr: Ja się tylko powołałem na wzór wyżej kolegi i pokazałem, że jest nieprawdziwy.
  • Odpowiedz
@gumol: "z nie jest mniejsze o co najmniej x% od y" należałoby matematycznie tłumaczyć jako: nie istnieje x' ≥ x takie, że z = y*(100-x')/100. To zdanie jest nieprawdziwe w naszym przypadku (x = 15, z = y = 0). Istnieje nieskończenie wiele takich x'.
  • Odpowiedz
@sylwek2k: Potrzebny byłby dokładny cytat. Pytanie też, jak rozumieć "spadek". Ale jeśli rozumieć go intuicyjnie, tj.: jeśli dochód zmienił się z d1 na d2, to spadek liczymy jako (d1 - d2)/d1 * 100%, to dostajemy w tym przypadku spadek wynoszący 0/0 - czyli nieoznaczony. Wtedy jest uzasadnione twierdzenie, że spadek nie jest większy niż 15%.

Ale w uzasadnieniu była mowa o czym innym. I jedyne co twierdzę, to że uzasadnienie
  • Odpowiedz
@fizyk20: Warunek uzyskania świadczenia postojowego jest spadek dochodu o przynajmniej 15% a skoro 0 = 0, to nie ma żadnego spadku dochodu, spadek dochodu jest zerowy. Może urzędniczka nie napisała tego tak elokwentnie jak napisałby to profesor matematyki ale wiadomo o co chodzi, czepiasz się.
  • Odpowiedz
@eblis85: dlaczego nie złożyłeś w takim razie w kwietniu za marzec? Jeśli w lutym miałeś przychód a w marcu 0 to dostałbyś za marzec. W kolejnych miesiącach również bo wystarczyło poświadczyć ze sytuacja się nie poprawiła.
  • Odpowiedz
@eblis85: nic z tego nie rozumiem, skoro miałeś spadek w marcu to należało ci się postojowe za marzec, wystarczyło złożyć wniosek w kwietniu i wpisać przychód z lutego i marca, żadnych faktur i miałbyś 3 x postojowe
  • Odpowiedz
@py-jter: masz świadomość, że są branże które pracują, a wystawiają faktury z kilkumiesięcznym opóźnieniem? To wystarczy aby pracował w marcu normalnie, a potem lockdown dopełnił jego 0 pln przychodu na wspomniany miesiąc
  • Odpowiedz
  • 0
Ale ściema.
Kontynuacje postojowego za miesiąc kwiecień składa się na wniosku RSP-DK „WNIOSEK O ŚWIADCZENIE POSTOJOWE ZA KOLEJNY OKRES”.
Na tym wniosku nie pokazuje już się przychodu a jedynie oświadcza, że sytuacja nie uległa poprawie.
Po co tworzyć takie ściemy to ja nie wiem.
  • Odpowiedz
Niemniej zastanow się. Jaka liczba spelnia warunek: mniejsza o 15% od 0? ;)


@CoyJared:

Ma byc SPADEK dochodow o 15% m-c do m-ca, a nie matematycznie mniejsza wartosc o 15%. Poszedl szablon, pewnie nawet z korespondencji seryjnej, i zapomnieli sobie o zrobieniu osobnego pisma na przypadek 0, lub nie przemysleli, jak dobrze sformuowac pismo, zeby uwzglednilo ten szczegolny przypadek.

Staraja sie pisac "po ludzku", bo w pismie na pewno jest odwolanie
  • Odpowiedz
@sylwek2k: A ja uważam, że po ludzku wsparcie powinno przysługiwać. Otrzyma ten co ma 15% spadek a wciaz ma spore dochody, a ten co 2 miesiace ma 0 nie dostaje nic. Niemniej, nie ma co sie tu domawiac. Spokojnego weekendu Sylwek! ;)
  • Odpowiedz