Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@pekak: Bo nie jest.
Może mieć pejoratywny wydźwięk ale nie musi. Wszystko zależy od kontekstu i tonu. Analogicznie "cygan".

Nie chce mi się oglądać całości ale z tym chłopcem to zwykłe dopowiadanie sobie. Ja byłem typowo grzecznym i spokojnym dzieciakiem ale i mi zdarzyło się przedrzeźniać jakieś dziwne baby na ulicy czy nwm dzwonić na domofon i uciekać.
@BartoszBarSeba: @AgresywnyKardiolog: no i właśnie o tym mówię. rasizm jest tak mocno zakorzeniony, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że zachowujesz się rasistowsko. Jakoś wątpię, żeby w ten sam sposób zwrócił się do osoby o innym kolorze włosów czy oczu. Dlatego potrzebna jest normalizacja zamiast powielania stereotypów i przyjęcie do wiadomości, że słowo "Murzyn" jest rasistowskie i obraża osoby o ciemnej karnacji. Polecam obejrzeć cały film i się
@pekak: Nie rasizm a pewne ksenofobiczne zachowania są właściwie naturalne.

Jakoś wątpię, żeby w ten sam sposób zwrócił się do osoby o innym kolorze włosów czy oczu.

Wszystkie naturalne kolory włosu/oczu są obecne wśród całej populacji.

Niemniej traktowanie gorzej osób jakkolwiek odmiennych, szczególnie wśród dzieci to jest coś na porządku dziennym.

słowo "Murzyn" jest rasistowskie i obraża osoby o ciemnej karnacji.

Dlaczego?
Dlaczego?


@BartoszBarSeba: obejrzyj film i posłuchaj ludzi zainteresowanych to się dowiesz

traktowanie gorzej osób jakkolwiek odmiennych, szczególnie wśród dzieci to jest coś na porządku dziennym.

A propos tych włosów to stereotypowo rudemu się dokucza.


I to jest w porządku według ciebie? Ja nie przypominam sobie, żeby wśród moich znajomych ktoś przejawiał takie zachowania, ale może po prostu pochodzimy z dobrych domów i rodzice nas wychowali na szanujących innych.

@AgresywnyKardiolog: lepsze
obejrzyj film i posłuchaj ludzi zainteresowanych to się dowiesz


@pekak: Rozmawiam z tobą.

I to jest w porządku według ciebie? Ja nie przypominam sobie, żeby wśród moich znajomych ktoś przejawiał takie zachowania, ale może po prostu pochodzimy z dobrych domów i rodzice nas wychowali na szanujących innych.


Nie, ale posądzanie paroletniego dzieciaka o przekonania że są lepsze i gorsze rasy ludzkie jest absurdalne.
Takich zachowań nigdy w 100% nie uda się
@AgresywnyKardiolog: no a jak ktoś ma jasną karnację to mówisz o nim, że jest biały. To dlaczego o czarnych miałbyś mówic jakoś inaczej?
@BartoszBarSeba: rozmawiasz ze mną na temat filmu, którego nawet nie chciało ci się obejrzeć. Dziewczyny tam w prosty sposób tłumaczą, dlaczego to słowo jest obraźliwe i jak mocno rasizm zakorzeniony jest w Polsce. To, że wolisz upierać się przy swoich przekonaniach zamiast chociaż spróbować wysłuchać osób, których
też jest jakimś świadectwem na mocno zakorzeniony i nieuświadomiony rasizm.


@pekak: Jesteś idiotą.

To samo tyczy się tego dziecka - jestem 100% przekonany, że gdyby nie setki lat segregacji rasowej, a społeczeństwa byłyby w miarę równomiernie wymieszane to nikt nie zwracałby uwagi na kolor skóry drugiej osoby.

XDDD

No jakby ludzie z poszczególnych regionów i kontynentów trochę się różnią wyglądem i o ile nie nastąpi jakaś masowa migracja to żyją w
@pekak: Rasizm to przede wszystkim przekonania na temat rzekomej wyższości jakiś ras względem innych.

"Dyskryminacja rasowa" zaś wpisuje się w szeroko pojętą ksenofobię czy szowinizm.

Obok również powszechnych innych dyskryminacji, np. ze względu na płeć, wygląd, wzrost, wagę, orientację seksualną, narodowość, religię itd.