Wpis z mikrobloga

@pekak: Po pierwsze wiele dla sprawy nie zdziałasz zaczynając od wyzywania ludzi od debili, nikt kogoś takiego nie ma ochoty słuchać. Po drugie, jakie są według ciebie kryteria uznania słowa za obraźliwe?

To jest dosyć ważne pytanie, bo jeżeli wystarczy żeby odbiorca uznał że jest obrażony, to równie dobrze tą samą logiką musielibyśmy się kierować w kwestii np. obrazy uczuć religijnych, czyli jednego z najbardziej absurdalnych przepisów w polskim prawie.

Mogę
@Old_gamer1988:

słownik języka polskiego nie podejmuje się tego czy słowa jest obraźliwe czy też nie dla konkretnej grupy społecznej.

I nie jakaś grupka ludzi, ale ci którzy najbardziej powinni móc to określić czy słowa jest dla nich obraźliwe, czy nie. Sami czarnoskórzy.
@pekak: Jak byłem dzieckiem to też miałem nieprzyjemne sytuacje. Dzieci są okrutne, ale ja byłem biały więc o co chodzi? Pamiętam że od dziecka miałem piegi i też się z tego inne dzieci śmiały. Pamiętam też sytuacje gdzie z brata synem nie chciały sie w piaskownicy bawić dziewczynki, bo uwaga jest chłopcem. W klubach też zdażyło się że mnie ktoś zaczepił, bo miałem płaszcz i byłem z dziewczyną i to już
@Old_gamer1988 a #!$%@? byq tak jak i wielu z was. T. Bezstronny obserwator i slowo murzyn przynajmniej dla mnie jest nacechowane pejoratywnie, dla opa jak widać też, dla pan z filmiku i dla wielu ludzi rowniez. A skoro tak to jest to obrazliwe slowo