Wpis z mikrobloga

od kilku lat znaki regulujące pierwszeństwo mogą stać w dowolnym miejscu przecinania się kierunków ruchu


@radziol88: wg mnie wyjazd z posesji tym przecięciem kierunków ruchu innym niż skrzyżowanie nie jest :)

Ewidentnie jest jak napisał @kolopo - ten drugi znak jest dostawiony i zgadzam się, ta zmiana organizacji ruchu została partacko zrobiona bo nie zasłonięto tych pierwszych znaków, nie skreślono na żółto linii warunkowego zatrzymania, itd.
fajnie, fajnie tylko przejazd przez krawężnik się nie liczy jako skrzyżowanie.


@defoxe: fajnie fajnie tylko od bodajże 2015 znaki regulujące pierwszeństwo można umieścić w dowolnym miejscu przecinania się kierunków ruchu
@radziol88: niech Ci będzie, ale ja się z tym nie zgadzam, miejsce włączenia się do ruchu a inne przecięcie kierunków ruchu to wg mnie co innego. Jak dostawienie gdzieś w oddali znaku D-1 mogło zmienić znaczenie tego wcześniejszego znaku, który zawsze stał przed tym wyjazdem z posesji? Przecież mogę nie wiedzieć co stoi gdzieś dalej a A-7 stosuję do najbliższego skrzyżowania lub innego miejsca przecięcia kierunków ruchu.
@vertical: a tu, o dziwo, to prawo jest dziurawe.
Przepisy dotyczące ustawiania znaków przed skrzyżowaniami przejmują się skrzyżowaniami. A oprócz tego można teraz umieszczać te znaki w innych miejscach.
Przed skrzyżowaniem powinna być najpierw para D-2 i A-7, a potem samo A-7 lub B-20. Cały taki ciąg wskazuje jednoznacznie, że dotyczy skrzyżowania.
Na zdjęciu dla skrzyżowania mamy D-1 z tabliczką, więc ta pierwsza para nie może dotyczyć skrzyżowania, bo jest sprzeczna
@radziol88: moim zdaniem sprawa nie do wygrania, wyjeżdżający z tej posesji przegra nawet przy takim oznakowaniu bo jest tak jak napisałem wyżej, włączanie się do ruchu to nie jest przecięcie kierunków ruchu. Nie może być tak, że jakiś przyszły znak zmienia znaczenie poprzedniego, brakuje jeszcze żeby stał za zakrętem. Ale to fakt, wyraźnie widać sprzeczność oznakowania i o ile przy skrzyżowaniu zamienili A-7 na D-1 to już tego wcześniejszego znaku zapomnieli