Wpis z mikrobloga

Historia z katagorii instant karma. Wczoraj wieczorem jakiś typ postawił kabrio na miejscu parkingowym mojego wspólnika. Kabriolet z otwartym dachem, co jest istotne dla dalszej części historii. W nocy jebła rura, znajdująca się nad miejscem - w rezultacie przez całą noc do środka leciała mu woda. Ochrona się zlitowała, zakryli samochód folią, ale właściciel wciąż się nie zgłosił. Kumpel nie jest nawet zły na typa, bo akurat przyszedł do pracy z buta :stuckouttongue:
#instantkarma #stopcham #parkowanie #polskiedrogi
mathix - Historia z katagorii instant karma. Wczoraj wieczorem jakiś typ postawił kab...

źródło: comment_1591270893il94P50yjrdypsSlcw6TcE.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
nie zamknął dachu = nie zabezpieczył auta przed uszkodzeniem, należy mu się odszkodowanie za poniesioną szkodę, ale pomniejszone procentowo o stopień przyczynienia się do szkody.


@janusz0: a AC moooże i tak, ale nadal pozostaje odpowiedzialność właściciela/zarządcy budynku
  • Odpowiedz
1. Pech w #!$%@?

2. Pomógł właściciel miejsca

3. Pomógł właściciel pojazdu (pytanie czy ubezpieczyciel w takim przypadku wypłaci odszkodowanie)


@restecp:

4. OP wylał wiadro wody obok fury. Samochód zakrył folią i napisał baita z wiodącym szablonem z karmą.
  • Odpowiedz
nie zamknął dachu = nie zabezpieczył auta przed uszkodzeniem, należy mu się odszkodowanie za poniesioną szkodę, ale pomniejszone procentowo o stopień przyczynienia się do szkody.


@janusz0: Od zarządcy budynku/właściciela rury ma nadal prawo do całego odszkodowania za zniszczenia bo kto by się spodziewał zalania w parkingu podziemnym. Nie musi koniecznie robić ze swojego AC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a nie jest tak że jak stwarza niebezpieczeństwo to
  • Odpowiedz
@stormkiss: Dzisiaj wieczorem jeszcze stał. Nie wiem co tu się #!$%@?. Ochrona gościa szukała cały dzień.

Od zarządcy budynku/właściciela rury ma nadal prawo do całego odszkodowania za zniszczenia bo kto by się spodziewał zalania w parkingu podziemnym.

Nie do końca tak to działa. Żeby stwierdzić winę zarządcy budynku trzeba będzie wykazać jego zaniechanie albo błąd. W Polsce sądy dopuszczają jeszcze opcję: "stało się samo z siebie".
  • Odpowiedz
W Polsce sądy dopuszczają jeszcze opcję: "stało się samo z siebie".


@mathix: Tego nie wiedziałem xdd Czyli to jest dobra wola sądu i adwokata reprezentującego kierowce bmw który zna sędziego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pepe_Boomer: No ja się z tym zderzyłem jak nie chcieli mojemu sąsiadowi wypłacić odszkodowania za to, że go zalałem. Źle zgłosiłem sprawę i potraktowali, że to niczyja wina.
  • Odpowiedz
@majk90: Możliwe. W takim razie mam jej blachy i ostatnie miejsce spoczynku.

Jeśli komuś zaginęła taka bejca to proszę o info z numerem blach. Jak się zgadza to właśnie się znalazła :)
  • Odpowiedz
@mathix: Eeee jakby mi taka kozak bejca w cabrio zajęła miejsce to był był lekko podirytowany ale w sumie nie #!$%@?. Co innego spuchnięty zagówniaczony SUV. Wtedy to bym moment na #!$%@? dzwonił i odholować mydelniczkę.
  • Odpowiedz