Wpis z mikrobloga

  • 1033
Wszyscy będą musieli mieć włączone kamerki na egzaminie XD
Przecież to jebnie, wystarczy, że 5 osób włączy kamery i już wszystko się zacina, a co będzie kiedy cały rok je włączy XD
Poza tym nikt nie wymagał od nas kamer w zgodach na udział w zajęciach prowadzonych online, a teraz gadają, że przecież się na nie zgadzaliśmy, wtf.
Naszym obowiązkiem jest też zapewnienie sobie dobrego połączenia internetowego, bo jeśli nas rozłączy w trakcie egzaminu, no to poprawka XDD
Na pytanie jak mamy sobie zapewnić to dobre i stabilne połączenie na które nie mamy wpływu odpowiedź brzmi: "Jeśli nie macie państwo dobrego internetu w domu, to mogą państwo pisać egzamin u rodziny albo znajomych, którzy mają lepszy". IKS #!$%@? DE
Cyrk, żeżuncja, studia w Polsce to gówno
#studbaza
  • 92
@svickova: Nie wiem na jakiej gównouczelni studiowałaś, że uważasz takie podejście do studenta za normalne xD Przez całe studia nie kupiłem ani jednej książki bo uczelnia zapewniła wersje cyfrowe albo wypożyczane z biblioteki. Nawet długopisy, których się aż tak uczepiłaś też nie musiałem kupować bo dostawałem reklamówki z vifona czy innych zupek na wydarzeniach akademickich. A co do pracy na kompie to tak na poszerzenie horyzontów powiem Ci, że na niektórych
@svickova: > Kto w 2020 nie ma stabilnego połączenia internetowego?

Kocham takich ludzi XDDD

Prosty przykład z mojego życia (i pewnie wielu innych osób):
Wieś, około 160 mieszkańców, mieszkam daleko w polu za lasami za wzgórzami. Jedyna opcja to internet radiowy. Przepustowość na takim łączu w dużej odległości od anteny to jakieś 8Mb/s download i może 1Mb/s upload. Firma dostarczająca ten internet to jakiś operator lokalny, bo żaden większy nie chce
@svickova: Co druga osoba mieszkająca na wsi lub w kamienicy, w których nie ma światłowodu. A druga sprawa to czemu ludzie mają jeszcze wydawać hajs na kamerki żeby pisać egzamin? XD


@0nly: a od kiedy dla stabilnego inter5netu potrzebny jest swiatłowód? Zwykły ADSL wystarczy.
To, że ludzie to dzbany i pchają sie w internety mobilne, jak nawet mają opcję kabla to inna sprawa.
Generalnie reguły przedstawione są głupie, ale nie
@jebola: zgadzam się, tez studiuje na UAMie ale obecnie mieszkam 100 km od Poznania, nigdy nie miałam problemu z internetem, a od czasu pandemii co chwila coś się tnie i już kilka razy wywaliło mnie z zajęć, tym bardziej jak za ścianą rownolegle zajęcia ma siostra, a czasami tylko wykładowca ma włączoną kamerkę
@jebola ej, a jak zerwie połączenie prowadzącemu? XD to wszyscy mają zdane? Prościej to byłoby napisać na grupy w dużej sali XD niezależnie jaki to egzamin
@jebola: Lol w pracy robimy co tydzień konferencje na hangoutach na ~50 ludzi z kamerkami i jakoś nic się nie przycina, a niektórzy lecą z internetu z telefonu. Uczelnia wychodzi wam na przeciw, aby przeprowadzić egzaminy mimo utrudnień, to i tak płaku płaku bo musimy troszczyć się o biednych studentów UAM z kambodży, którzy komputera na oczy nie widzieli ;p