Wpis z mikrobloga

  • 1033
Wszyscy będą musieli mieć włączone kamerki na egzaminie XD
Przecież to jebnie, wystarczy, że 5 osób włączy kamery i już wszystko się zacina, a co będzie kiedy cały rok je włączy XD
Poza tym nikt nie wymagał od nas kamer w zgodach na udział w zajęciach prowadzonych online, a teraz gadają, że przecież się na nie zgadzaliśmy, wtf.
Naszym obowiązkiem jest też zapewnienie sobie dobrego połączenia internetowego, bo jeśli nas rozłączy w trakcie egzaminu, no to poprawka XDD
Na pytanie jak mamy sobie zapewnić to dobre i stabilne połączenie na które nie mamy wpływu odpowiedź brzmi: "Jeśli nie macie państwo dobrego internetu w domu, to mogą państwo pisać egzamin u rodziny albo znajomych, którzy mają lepszy". IKS #!$%@? DE
Cyrk, żeżuncja, studia w Polsce to gówno
#studbaza
  • 92
@Hadzik: @jebola: Włączone kamerki nic nie "psują" na Teams pod kątem wydajności, to wszystko zależy od łącza internetowego na ile przesyłany obraz będzie płynny i tyle, już testowane było to u mnie nie raz nie dwa. Do tego nauczyciel akademicki może sobie wybierać w trakcie na kogo ma podgląd więc nie jest tak, że jest widoczne te 9 osób jak na poczatku i tylko ich widać ze stu
@jebola: poza tym statut uczelni + regulamin studiów. Wierzę że nie jest tam nic napisane o takiej szczególnej sytuacji jaką macie i jeśli nie zamierzasz zrzynać to oprócz laptopa wcześniej ustaw kamerkę z nagrywaniem (ciebie i laptopa) to jak zerwie chwilowo to nagranie będzie dowodem że nie oszukiwałeś i laptopa połącz z routerem kablem.
@svickova: masz rację w kwestii tego, że jest duża "rozszczeniowość" w dzisiejszych czasach LECZ uczelnia nie ma prawa wymagać od studentów bezawaryjnego internetu (bo nawet jak masz bardzo dobry internet, nie od ciebie zależy ewentualna awaria czy przeciążenie sieci - a nuż mój współlokator zacznie sobie ściągać GTA V w czasie egzaminu), a także kamery. Posunę się jeszcze dalej, nie mogą wymagać posiadania komputera jeśli studenci wcześniej nie wyrażą zgody na
@svickova: U mnie najlepsze połączenie w okolicy to 300KB/s download i porównywalnie wysyłania, ale skrajnie niestabilne.(w sensie szybko poleci w dół, a czasem to w ogóle stała prędkość 80KB/s jest)
Ledwo jedno połączenie dwuosobowe z kamerkami by uciągło.
@bylem_zielonko: Przedmioty od zapychaczy typu filozofia, po historie prawa. Nie mamy bazy pytań bo byłoby to bez sensu. Cześć pytan otwartych ale z krótka odpowiedzią. Czas koło minuty na pytanie i wszyscy piszą w jednym czasie z tolerancja do 5min. Czy da się oszukiwać? Pewnie ale i tak życie to zweryfikuje. No i czasu jest na tyle mało że nie ma opcji żeby ktoś ściągnął całość.
@jebola: różowa studiuje zaocznie
jej grupa miała mieć ostatnio egzamin z czegoś tam, prowadząca zażyczyła sobie żeby każdy miał mikrofon
#!$%@? że połowa roku nie ma czasu na gierki ani #!$%@? na discordach więc mikrofonów nie mają ale cóż z tego
wzięła starego laptopa, okutana w kable od peryferiów poszła do salonu, siedzi i czeka
wybiła godzina w, mija 5 minut, 10, 20, babki nie ma
okazało się że tuż przed
@PrawicowyKryptoGej: Próbowałeś spojrzeć na problem z innej strony? Masz przeprowadzić egzamin, którego celem jest weryfikacja wiedzy studentów. Nie masz możliwości aby zrobić to podczas bezpośredniego spotkania - pozostaje ci przeprowadzenie go zdalnie.
W jaki sposób chcesz dopilnować, aby studenci napisali egzamin "uczciwie" ?

Czy podczas egzaminu w normalnym trybie dopuszczalne jest aby ktoś co 4 minuty opuszczał salę "bo potrzeba", "bo jestem głodny", "bo mama dzwoni" ? A przecież podczas każdego
@raffi74: porównywanie "bo potrzeba", "bo jestem głodny" od niezależnych od nas rzeczy typu łącze internetowe XD
Internet mobilny jest zależny nawet od pogody, od losowych sytuacji takich jak naprawa ponieważ coś się popsuło na nim albo trwają prace konserwacyjne. Może nagle przekroczysz limit danych do wykorzystania bo kamerki dużo pobierają. Lepiej to zrównać do chce mi się kupe to ide zrobić kupe i #!$%@? na studia ehh....
stwierdziła, że u niej wszystko działa


@Pangia: Tamta stwierdzi, że u niej działa, następne pół grupy/roku nie będzie miało dostępu, bo się platforma wysra z nadmiaru prób połączeń. I kto w tym całym zamieszaniu będzie miał najbardziej #!$%@?? Oczywiście, że nie student, tylko (nie)szanowny pan profesor od siedmiu boleści, bo przecież u niego WSZYSTKO DZIAŁA i on resztę ma w dupie. W ogóle cały ten elearning to jest jakaś porażka