Wpis z mikrobloga

Hejka. Chciałam się podzielić radością, która ma duży związek z #wykop Mianowicie skumplowałyśmy się tu z @Megachilidae. To pierwsza radość. A druga że mimo że ona z jednego końca a ja z drugiego końca naszego pięknego kraju spotkałyśmy się na mini wykop party. Kolejna radość jest związana z prezentem od Megachilidae. Jako że obie jesteśmy fankami pszczół dziko żyjących, dostałam od niej... kawałek pieńka z gruszy z nawierconymi otworami jako pomoc gniazdową dla pszczół. A druga radość wynika z tego, że już tego samego dnia pszczoły wykazały zainteresowanie, a dziś kilka dni później już prawie wszystkie otworki maja swoich lokatorów. No i żebyście chociaż trochę tę radochę odczuli kilka zdjęć.

#dzicyzapylacze #pszczoly #czujedobrzeczlowiek #przyroda #wykopparty
T.....a - Hejka. Chciałam się podzielić radością, która ma duży związek z #wykop Mian...

źródło: comment_1591169770V0xQ9tm6JCsWrpgSVI39Ah.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@3Xpro: To bydlę to Sphex funerarius. Samice lubią gniazdować gromadnie. Robi wrażenie, gdy kopie gniazda. Dla swojego potomstwa polują na prostoskrzydłe. Nie mam żadnego zdjęcia, jak niesie swoją ofiarę. Tylko zdjęcia osobników kopiących gniazda. Kiedyś przyłapałam go z wielkim pasikonikiem, ale zanim uruchomiłam aparat, samica wbiegła do gniazda, wychyliła się i wciągnęła pasikonika. Więc mam zdjęcie samego pasikonika przed dziurą i to niewyraźne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz