Wpis z mikrobloga

Hejka. Chciałam się podzielić radością, która ma duży związek z #wykop Mianowicie skumplowałyśmy się tu z @Megachilidae. To pierwsza radość. A druga że mimo że ona z jednego końca a ja z drugiego końca naszego pięknego kraju spotkałyśmy się na mini wykop party. Kolejna radość jest związana z prezentem od Megachilidae. Jako że obie jesteśmy fankami pszczół dziko żyjących, dostałam od niej... kawałek pieńka z gruszy z nawierconymi otworami jako pomoc gniazdową dla pszczół. A druga radość wynika z tego, że już tego samego dnia pszczoły wykazały zainteresowanie, a dziś kilka dni później już prawie wszystkie otworki maja swoich lokatorów. No i żebyście chociaż trochę tę radochę odczuli kilka zdjęć.

#dzicyzapylacze #pszczoly #czujedobrzeczlowiek #przyroda #wykopparty
T.....a - Hejka. Chciałam się podzielić radością, która ma duży związek z #wykop Mian...

źródło: comment_1591169770V0xQ9tm6JCsWrpgSVI39Ah.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • 0
@Megachilidae
@Tulkandra myślicie, że jest sens robić hotelik dla dzikich pszczół na tarasie na 5 piętrze w mieście? 100m dalej zaczyna się dziki las, wkoło są pasy zieleni, a na tarasie chce posiać kwietną łąkę do skrzyni 4m.
  • Odpowiedz
@3Xpro: Spróbować zawsze można a nawet warto! Na zagranicznych forach widziałam super aranżacje balkonów i bogactwo gatunków. Nie trzeba daleko szukać za granicą, bo jest świetna strona polska: http://botaniklodz.pl/category/balkon/ i tutaj tag "balkon". Jestem pod wrażeniem tego, co autor "wyrabia" na swoim balkonie. Ma ok. 20 wpisów z tym tagiem. Super zabawa!

Balkony są przeważnie zadaszone, więc łatwiej też o przygotowanie domku "na próbę". Można nawiercić dwa pieńki i zostawić, albo
  • Odpowiedz
skrzynie sam zrobiłem

@3Xpro: Wydawało mi się, że widziałam już te skrzynie na wykopie i bardzo mi się podobały. Myślałam, że to produkt seryjny :))
To jeżeli samodzielnie wykonane, to moja pochwała dla kunsztu wykonania jest jeszcze większa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@3Xpro: Eee... To u mnie by nie przeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dużo pracy a i tak, by w rezultacie zgniło. Chyba w przyszłym roku przeniosę je na cegły. Nadal będzie rustykalnie a bardziej praktycznie ;)
Robisz takie fajnie rzeczy, to jak wymyślisz jakiś fajny domek dla owadów, to daj mi znać, bo ja wciąż szukam tego idealnego a Ty możesz mieć na niego dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@3Xpro: Wygląda to jak z czasopisma "Piękny ogród". Cudo!
Fajnie, gdy można cieszyć się efektami swojej pracy. Gratuluję.
Dawaj znać, co dolatuje do Ciebie na górę na piąte piętro.
  • Odpowiedz