Wpis z mikrobloga

Zdarzają się ronda na którym zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo, kiedyś takim rondem było rondo Radosława (rondo Babka)


@Nee17: Czemu kiedyś?
Wciąż jest turbinowe.
I jeszcze rondo Marsa, Kometa, Kiri?
  • Odpowiedz
@kooolega gdzie tam jest zmiana pasa? Ja tam widzę tylko zmianę kierunku jazdy, dodatkowo bezprawną bo w prawo z lewego pasa.

@Sqbfd w porównaniu z klasycznymi jest niewiele większą przepustowość a w porównaniu ze wszelkimi turbinowymi, kierunkowymi itd gdzie pasy są prowadzone wprost do wylotów przepustowość jest dużo gorsza i takie rondo kierunkowe będzie dużo lepsze. Problem w tym że jak jest 5 zjazdów lub więcej to nie da się
  • Odpowiedz
@Nee17: nie, nie masz pierwszeństwa "zjeżdżając" z ronda, po prostu jedziesz swoim pasem dalej, nie zmieniasz żadnego pasa więc nie musisz nikomu ustępować. To są najlepsze ronda, bo nie trzeba zmieniać pasów na rondzie, po prostu każdy jedzie wyznaczonym torem do wyjazdu
  • Odpowiedz
@magrusia: nie zawsze było turbinowe ;)

Kiedyś wyglądało następująco link zwróć uwagę na pasy - jadąc na wprost po rondzie musiałaś patrzeć czy z lewego pasa nie opuszczają ronda, bo oni opuszczając rondo mieli pierwszeństwo :)
  • Odpowiedz
@Conor_McGregor: Nie powiedziałem, ze na tym rondzie, które zaprezentował OP mam pierwszeństwo z lewego pasa opuszczając rondo. Powiedziałem jedynie, że istnieją takie ronda, na których byś miał takie pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smoczewski: @smoczewski: z ronda skręca się zawsze w prawo, czyli zgodnie z przepisami ruchu ogólnego od prawej krawędzi. Bez strzałek kierunkowych przed wjazdem na skrzyżowanie taka sytuacja jaką prezentuje pojazd b nie powinna nigdy się przydarzyć, nawet gdyby ten pojazd był sam na tym rondzie. Jeśli korzysta się z pasa wewnątrznego i chce się zjechać, to pas zmienia się przed zjazdem i zjeżdża się z zewnętrznego.
  • Odpowiedz
Jeżeli nie ma strzałek kierunkowych na rondzie to możesz sobie jeździć w kółko zewnętrznym pasem do usranej śmierci.


@smk666: Tak swoją drogą to jest zastanawiające, gdy pojawia się słowo 'powinien(czy też nie powinien). Czy nie powinien jechać zewnętrznym na ostatni zjazd? No nie powinien, chociażby ze względów jakiejś kultury na drodze. Ale czy NIE MOŻE? Ależ oczywiście, że może. Dla mnie słowo powinien/nie powinien oznacza tylko jakieś wskazanie, nie zaś
  • Odpowiedz
@smk666: a jeśli są to też, znajomy przegrał sprawę w sądzie gdzie babka z paska do jazdy prosto skręciła sobie w lewo i była jego wina bo nie ustąpił pojazdowi z prawej strony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz