Wpis z mikrobloga

Z okazji rozpoczynającego się właśnie Pride Month przypominam, że walka o prawa osób nieheteronormatywnych to walka o prawa człowieka: walka z uciskiem, która powinna być rzeczą jedynie naturalną dla społeczeństwa, którego rozliczne reżimy pozbawiały wolności i praw.

Wspieranie osób LGBT to polski patriotyzm.

#neuropa #4konserwy #pridemonth #lgbt #patriotyzm #grafikapatriotyczna
Pobierz Majk_ - Z okazji rozpoczynającego się właśnie Pride Month przypominam, że walka o pra...
źródło: comment_1591014998ruAu3tY7EkGc60nxtoPltZ.jpg
  • 69
nie no ja jestem bardzo ciekawy odpowiedzi opa. Ciekawi mnie co go uciska i czy w ogóle rozumie znaczenie słowa "ucisk".


@BonifacyDX: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Strefa_wolna_od_ideologii_LGBT

Myślę że to może go nieco uciskać.

Ponadto niechęć do LGBT przedstawiana przez polityków prawicowych frakcji i ludzi kościoła np. Jedraszewskiego.

Brak równych praw np. możliwości zawarcia małżeństwa lub adopcji dzieci.
@BonifacyDX: Ty tak na serio? Brak prawnego uznania związków osób tej samej płci, przez co prawdziwym piekłem jest uzyskanie informacji medycznej najbliższej osoby, prawo spadkowe czy takie podstawowe kwestie bytowe jak uzyskanie kredytu w banku, nie wspominając już o kwestiach adopcji to Twoim zdaniem nie ucisk? Upokarzająca i zwyczajnie niepotrzebnie skomplikowana procedura prawwnej zmiany płci osób transpłciowych to nie jest ucisk? Nie wspominając już o społecznej homofobii na każdym etapie życia,
Myślę że to może go nieco uciskać.


@venividi: a ja myślę, że to tylko oznaka niechęci wywołana ciągłymi próbami narzucania ideologii lgbt. Jestem pewien, że grubo ponad 50% osób opowiadających się przeciw całemu ruchowi lgbt (w tym i ja) nie ma absolutnie nic do homoseksualistów czy całej reszty. Mam natomiast do tej sekty. Tak, według mnie to sekta. Co było najpierw? Naklejki czy LGBT? Profanowanie symboli religijnych na marszach, czy naklejki
@wpisynienawisci: nie jest to prawda i są liczne badania, powtarzane co kilka lat pokazujące, że dzieci w rodzinach z jednopłciowymi rodzicami radzą sobie równie dobrze w szkole i w życiu co Ci z rodzicami innych płci. Jak chociażby to badanie, 2018 rok.

Co ciekawe zaobserwowano, że wśród takich dzieci odsetek homoseksualizmu jest wyraźnie niższy niż u hetero-rodziców. Może to jest ten istotny negatywny wzorzec.
ideologii lgbt.


@BonifacyDX: Zaczyna się. Kto Ci jakąś ideologię wciska? Ktoś Ci każe z kolegą za rękę chodzić?

Ideologia to takie kolejne słowo klucz używane przez prawakow. Bo jak się mówi ideologia to się przecież ludzi nie obraża, tylko jakąś idee, więc można się zasłaniać że nie zwalcza się osób tylko jakąś tam ideologię.

Otóż nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT. LGBT to ludzie.

Co było najpierw? Naklejki czy LGBT?
Skoro w ramach małżeństwa z powodu tej samej płci mieć dziecka nie możecie (własny wybór), to adopcja według mnie też powinna być wykluczona.


@BonifacyDX: Jeszcze co do tego akapitu.

Homoseksualizm nie jest własnym wyborem. Nie wybiera się bycia homoseksualistą. Pociąg do osób tej samej płci jest uwarunkowany genetycznie, więc nie jest kwestią wyboru.

Dlaczego zatem chciałbyś zakazać tym ludziom adopcji dzieci z powodu na który nie mają wpływu? Kolega już wyżej
Homoseksualizm nie jest własnym wyborem. Nie wybiera się bycia homoseksualistą. Pociąg do osób tej samej płci jest uwarunkowany genetycznie, więc nie jest kwestią wyboru.


@venividi: a co to za herezja i pseudonauka na poziomie płaskiej ziemi?