Wpis z mikrobloga

Mam na oku taką działkę 1900m2 i chciałbym ja kupić razem z bratem, podzielić i wybudować dwa domy wolnostojące. Czy w urzędzie gminy, po podaniu numeru działki, powiedzą mi czy to w ogole możliwe?
O co innego jeszcze warto zapytać w kontekście działki?
#nieruchomosci #dzialka #budujzwykopem
  • 13
@dunkey: jeżeli nie ma uchwalonego mpzp, do którego każdy ma wgląd, to wystąp o warunki zabudowy dla danej działki. Nie musisz być jej właścicielem aby to zrobić.
@Sckb: @krafal0: czyli jeśli jest mpzp, to z niego wynika czy można podzielić działkę i zbudować na niej 2 domy? Jak nie ma, to wynika to także z wystawionych warunków zabudowy? Nie muszę składać jakichś dodatkowych papierów zeby uzyskać te informacje?
@dunkey: w mpzp będzie info o przeznaczeniu działki. Jak będzie budowlana to z podziałem nie powinno być problemu. To samo jak takie info uzyskasz z warunków.
Jak znajdziesz mpzp to nic nie składasz. Jak nie ma to składasz wniosek o wz i tyle, nic więcej.
@Sckb: No tak, tylko dla budowy domu są jakieś wymagania dot. działki. Jeśli np. można budować dopiero od 1000m2 działki, to wtedy nie ma sensu dzielić działki 1900m2. To czy działka po podziale spełni warunki zabudowy wynika z mpzp?
@dunkey: można budować tak jak jest w mpzp albo wz. Nie ma ograniczeń w wielkości działki. Trzeba tylko zachować odległości od granicy. A domy stawiają na 500 m2, uwierz mi.
Nie ma ograniczeń w wielkości działki


@krafal0: nie wprowadzaj w błąd bo MPZP zawiera informacje o minimalnych rozmiarach działek, powierzchni zabudowy i powierzchni biologicznie czynnej - to wszystko razem może mocno ograniczyć plany budowy albo uniemożliwić podział działki.
@dunkey: nie powinno być problemu z podziałem takiej działki nawet jak mpzp mówi inaczej. Wtedy taki podział wykonuje się według 95, pkt 7 ustawy o gospodarce nieruchomościami ale na działce musi być budynek.