Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArpeggiaVibration: Bo to black odnosi się do koloru skóry, a nie "rasy"? Jakby policja nadużywała władzy wobec rudych, to by mógł się zrodzić ruch "ginger live matter". Też byś p-------ł, że rudzi to oddzielna rasa?
  • Odpowiedz
większego fikolka niż mowa o "nieco różnym wyglądzie" wśród ludzi na ziemi to ja nie widziałem.

LUDZIE MAJĄ W K---Ę RÓŻNY WYGLĄD xD


@Shatter: W k---ę różny wygląd to masz ty i bocian, a nie homo sapiens sapiens i inny homo sapiens sapiens. Te dwie siostry też mają różny wygląd, ja i moja mama też mamy różny wygląd, ale wywnioskować po tym istnienie jakiś "ras" - to jest fiołek. Rasy
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: Dalej chłopski rozum widzę. Biali ludzie pomimo zbliżonego koloru skóry będą różnić się między sobą pojedynczymi genami innymi niż te warunkujące zbliżony kolor skóry, różnice są jednak tak istotne że nie możemy mówić o szablonie cech jednakowych dla białej rasy bo ci ludzie nie są tacy sami to natychmiastowo obala koncepcje rasy białej u człowieka podobnie jest z czarnymi i żółtymi. U psów rasowych wyróżnia się szablon jednoznacznych cech
  • Odpowiedz
@Holiday: rasy nie są konstruktem społeczym, tak samo jak gatunki czy królestwa. Wyraźne cechy morfologiczne i różnice anatomiczne są dowodem jak błędna jest Twoja teza.
  • Odpowiedz