Wpis z mikrobloga

@Holiday: mylisz rasę z gatunkiem. Psie rasy to też konstrukt społeczny? Nie. Jest gatunek a w ramach gatunku są różne rasy, które mają określone cechy.
  • Odpowiedz
@L3stko: psie rasy istnieją i są wynikiem doboru sztucznego, u człowieka rozumnego ich nie ma są tylko odmiany, bo różnice genetyczne wśród ludzi są znacznie mniejsze niż np. wśród psów, gdzie rzeczywiście można by mówić o rasach. Oprócz te różnice genetyczne wcale nie przebiegają prosto według jednej jedynej cechy jaką jest kolor skóry
  • Odpowiedz
@laphroig:

Scientists consider biological essentialism obsolete,[4] and generally discourage racial explanations for collective differentiation in both physical and behavioral traits.[5][6][7][8][9]

The concept of typological race classification in physical anthropology lost credibility around the 1960s and is now considered untenable.[154]

Wagner et al. (2017) surveyed 3,286 American anthropologists' views on race and genetics, including both cultural and biological anthropologists. They found a consensus among them that biological races do not exist
  • Odpowiedz
@Jegwan: Jak na razie to ja zacytowałem źródło, a w zamian dostałem argumenty na poziomie czarni mają w dna lubienie KFC i są bycie bardziej argesywnymi (źródła brak)

Sorry ale nauka nie zgadza się z waszym rasizmem.
  • Odpowiedz
@Holiday: Ci twoi pseudonaukowcy panicznie próbujący znajdować potwierdzenia dla z góry narzuconych tez nie są w stanie się zdecydować jakiej są płci, a co dopiero cokolwiek dowieść. Z tego waszego lewackiego bełkotu wynika, że wszystko jest "konstruktem społecznym", tylko rasizm wobec ludzi innych niż biała RAS, homofobia i f-----m istnieją obiektywnie XD
  • Odpowiedz
rasy i etniczność istnieją. W DNA masz zapisane więcej niż Ci się wydaje, m. in. twój temperament, co ci smakuje itd. Żeby zaprzeczać temu to trzeba mieć netflix zamiast mózgu.


@laphroig: XD

Co ma wspólnego DNA z dyskusją, czy ludzkie rasy
  • Odpowiedz