Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2650
Co lubię w przepisach od facetów:
-500g piersi z kurczaka
-20 ml oleju
- 300g cebuli
- 15g soli 5g pieprzu 5g oregano itd itp

A przepisy kobiet?
- jedna pierś z kurczaka
- trochę oleju do podsmażenia piersi
- 3 średnie cebulę
- przyprawy do smaku

XD

#logikarozowychpaskow #gotujzwykopem
  • 147
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: poki to nie jest pieczenie jakiegos ciasta to ja przynajmniej gotuje na wyczucie
nigdy nie odmierzam przypraw(ktos tak robi?) tylko probuje po kazdym dodaniu xD
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: a jak masz 476 g kurczaka to przeliczasz że jednak potrzeba 14,2 g soli? Czy dokrajasz z kolejnej brakujące 24 g?

Rozumiem odmierzanie składników w cukiernictwie, przy solankach, mieszankach przypraw czy większej skali. Ale zwykłe codzienne gotowanie tego nie wymaga i jest tylko zbędną stratą czasu. Zwłaszcza że składniki składnikom nie równe. Taka babcia która robi najlepsze pączki na świecie nawet nie wie ile dokładnie w gramach czego daje, wie
  • Odpowiedz
najgorsze są przepisy typu "przepis na żeberka", wchodzisz, a tu


odkąd byłam małą dziewczynką uwielbiałam, kiedy mama robiła żeberka. Każdego lata...

+: ZycieJestNobelon, KraKerS_ +13 innych


@dirtydenier: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kufeleklomza - > najgorsze są przepisy typu "przepis na żeberka", wchodzisz, a tu

o...
  • Odpowiedz
@KanalKulinarny: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I DO KUCHNI BĘDZIE MOŻNA WCHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UPUSZCZĄ BUŁKĘ NA PODŁOGĘ
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: mam wrecz cudowne odczucia. Mi wystarczy powiedziec defacto "zrob jakas zupe z chorizo i slodkim ziemniakem" a juz sam dobiore proporcje i pozostale skladniki i ugotuje. Moj rozowy za to potrzebuje szczegolowy przepis bo inaczej "ale nie wiem ile oleju do przysmazenia cebulki dac, nie wyjdzie mi przepis albo zrobie nie tak jak trzeba"
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Najgorsze co może być to jak w przepisie pani Grażynki pisze 250g mąki a potem się okazuje że wcale jej nie chodziło o 250g mąki tylko o szklankę o pojemności 250ml no ale kto by się tam jednostkami przejmował XD
  • Odpowiedz