Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2650
Co lubię w przepisach od facetów:
-500g piersi z kurczaka
-20 ml oleju
- 300g cebuli
- 15g soli 5g pieprzu 5g oregano itd itp

A przepisy kobiet?
- jedna pierś z kurczaka
- trochę oleju do podsmażenia piersi
- 3 średnie cebulę
- przyprawy do smaku

XD

#logikarozowychpaskow #gotujzwykopem
  • 147
  • Odpowiedz
@Xerdur: I sprawdzasz z zegarkiem i linijką że steka 3,2 cm trzeba smażyć 10 minut na stronę, a steka 2,8 cm 8 minut i 45 sekund na stronę? Nie wyjeżdżaj mi z pieczeniem ciast bo pisałem że tutaj precyzja jest potrzebna. Ale w codziennym gotowaniu nie zrobi Ci różnicy czy dodasz 75 g cebuli czy 110 g, wiec lepiej po prostu dać w przepisie „jedna średnia cebula”. A co ma do
  • Odpowiedz
@KanalKulinarny: No chyba odwrotne, są dokładne i przycyzyjne, gdzie ktoś dokładnie wie co robi, a nie jak dla dzieci, #!$%@? jedno jako, daj 3 cebule i może coś wyjdzie. A potem dobre, tylko więcej nie gotuj.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: mnie z kolei wkurza jak szukam przepisu na jakieś mięso i to co mnie najbardziej interesuje, czyli czas smażenia, w większości przepisów jest napisane "smażyć aż mięso będzie gotowe". No kurde, chcę usmażyć dobrze przykładowo karkówkę i nigdy nie wiem ile czasu mam smażyć, bo w tych przepisach zawsze jest coś typu "smażyć aż mięso będzie gotowe albo zrumienione" a przecież nawet jak jest zrumienione na zewnątrz to jeszcze może
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Ładnie kiedyś słyszałem to określone - "Pieczenie to chemia, gotowanie to sztuka".
Jak gotuje się jakieś dania to wystarczą generalne proporcje, a większość robi się do smaku. Ja w kuchni niewiele rzeczy bym tak dokładnie mierzył, co najwyżej temperaturę mięsa w środku by sprawdzić czy jest bezpieczne. A jak na łyżeczkę przy przyprawach dobierze się trochę więcej lub trochę mniej? Spoko, dzięki temu danie zawsze jest trochę inne, zawsze trochę
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: zależy czego dotyczy przepis, w przypadku zwykłego obiadu to zazwyczaj wystarczy mniej więcej dobrze dać (chociaż niektóre rzeczy warto odmierzyć), natomiast jak się coś piecze i widzisz coś w stylu "3 szklanki mąki" to mam ochotę znaleźć autora tego przepisu i kazać mu to usunąć
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Bo przepisy dla facetów są pisane jak dla dzieci, tak aby nic nie pomylili dlatego są dokładniejsze, bo faceci mają mniejsze pojęcie i doświadczenie w gotowaniu. Kobiety jako że spędzają wiekszość swojego żywotu w kuchni(czyli tam gdzie ich miejsce) gotując dla męzczyzn , mają doświadczenie i nie potrzebują tak dokładnych, precyzyjnych przepisów.


@KanalKulinarny: to kwestia podejścia. Faceci częściej doskonalą przepisy. Baba robi na oko. Facet odmirza dokładnie, zapisuje jak
KiedysMialemBordo - > @OCIEBATON: Bo przepisy dla facetów są pisane jak dla dzieci, t...
  • Odpowiedz
@KanalKulinarny:

To nieprawda. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mężczyźni muszą mieć to tak wyliczone, bo wiedzą, że każdy gram przyprawy więcej jest w stanie zepsuć smak potrawy. Kobiety nie są aż tak wyczulone na tym punkcie, nawet tego nie czują bo mają gorzej wykształcone kubki smakowe.

Potem takie babcie robią te potrawy na oko przez ileś lat im się aż zapomni jak robiły na początku. Raz wyjdzie
  • Odpowiedz
Widzę że wykop to z każdego tematu potrafi zrobić faceci dobrze, kobiety źle xD ja też gardzę podawaniem w przepisach miar "na oko" i muszę mieć wszystko w gramach (sugerowanie że proporcje składników nie są ważne, tak jak niektórzy tutaj twierdzą lel), ale skąd generalizacja że tak niby robią kobiety? xD
  • Odpowiedz