Wpis z mikrobloga

@Vunshi: @zycietonowela:

Aktualizacja:

Wysłałem maila z anulowaniem zamowienia po dzisiejszej dostawie w której znowu ma śniadanie mamy salatke z 20g węgli a na obiad ponad 30g węgli!

Dodatkowo zażądałem zmianę nazwy ich diety ponieważ nie ma co ukrywać - jest to zwykle oszustwo. Czekam na odzew. Jak się to nie zmieni to zgłoszę to oszustwo do UOKiK.
@johntucker: Odpowiedz:

"W opisie diety Keto zamieszczonym na naszej stronie są podane wszystkie informacje na temat rozkładu makroskładników, jaki ma dieta Keto oferowana przez nas, aby nikt nie miał wątpliwości, że u nas ta dieta może zawierać tyle, a nie mniej węglowodanów, białek i tłuszczów. Przepraszamy uprzejmie, że nasza propozycja tej diety nie spełniła Pana oczekiwań. Aby dieta Keto była urozmaicona, nie sposób jest zachować w codziennym bilansie makroskładników węglowodanów na
@johntucker: A Ty wiesz ze powinno się liczyć węgle net czyli bez błonnika i na tym obrazku wychodzi Ci 19 węglowodanów net?

I że proporcje mają tak naprawdę małe znaczenie, je się tyle węgli żeby nie wychodzić z ketozy. Już nie mówiąc o tym że po adaptacji niektórzy mogą jeść 50-100 gramów węgli i być w ketozie.
@132435: Ja się źle czuje przy takiej ilości i na 100% nie jestem w ketozie. Wiem bo już byłem kilka razy i znam to uczucie. Dlatego pójdę za radą innych i po prostu będę gotował. Dodatkowo ta ilość posiłków mnie przytłacza bo nie potrzebuje jeść śniadania i wręcz mi to nie służy.

A co do odliczania błonnika to zdania są mocno podzielone i nie jestem przekonany do tego że tak się
@johntucker: Ja teraz wchodziłem ostatnio na ketoze i jak za pierwszym razem wystarczył mi tydzień żeby wejść tak teraz zajęło mi to 6 tyg. Stres, forma, rozkład tłuszczu, ilość glikogenu, cheaty to wszystko ma wpływ jak szybko sie zaadaptujesz.

Błonnik w większości nie jest trawiony w żołądku więc nie wpływa w zasadzie na produkcje ketonów czy wyrzucenie z ketozy. Część jest trawiona w jelicie przez bakterie na kwasy tłuszczowe.

Możesz sobie
@132435: Dzieki wielkie, zapoznam się. Powiem ci że też znacznie dłużej mi zajmuje teraz dojście do tego stanu. Wręcz ostatnio myślałem że już nigdy nie wejdę i się poddałem. Myślałem o tych paskach żeby kupić ale słyszałem że to nie jest miarodajny wynik. Używałeś ich kiedyś?
@johntucker:
Przetestowalem juz wiekszosc cateringow keto, troche gotuje sam, ale generalnie imho za duzo roboty zeby obliczyc dobrze ilosc makrosów, kcal i jeszcza zadbać o zróżnicowanie.
Afterfit dla mnie byl dosc smaczny, ale lecą w #!$%@? troche z tymi makrosami. Generalnie te wegle co podales to sa prawdopodobnie brutto, czyli odejmij blonnik - wtedy mi sie zgadzalo ze sa na granicy, choc ciezko bylo to policzyc i im udowodnic, ze nie
@johntucker:
Przetestowalem juz wiekszosc cateringow keto, troche gotuje sam, ale generalnie imho za duzo roboty zeby obliczyc dobrze ilosc makrosów, kcal i jeszcza zadbać o zróżnicowanie.
Afterfit dla mnie byl dosc smaczny, ale lecą w #!$%@? troche z tymi makrosami. Generalnie te wegle co podales to sa prawdopodobnie brutto, czyli odejmij blonnik - wtedy mi sie zgadzalo ze sa na granicy, choc ciezko bylo to policzyc i im udowodnic, ze nie