Wpis z mikrobloga

@johntucker: Czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest w porządku? Jest 126g bialka, 144g tłuszczy i 50g białka.

Według dietetyczki z infolinii firmy jest to okej i wszystko się zgadza. Ja zawsze słyszałem o proporcjach 80 tłuszczu 15 białka 5 węgli.

Według pani jak przeliczymy to na kalorie to się zgadza wszystko. Czy to naprawdę się przelicza na kalorie?

Moim zdaniem tego białka jest dużo za dużo a węgli lekko
Czyli mam rację że przelicza się gramy makroskładników i z tego proporcje a nie ich wartość kaloryczna?


@johntucker: Przelicza się jako procent kalorii z danego makro. Np. 5% kalorii ma być z węgli, 70 z tłuszczów i 25 z białek. Za wartość wspólną dla większości ludzi przyjmuje się 20g ww/dzień by znajdować się w ketozie.
@johntucker: To #!$%@? tą dietę i #!$%@? ich tam zdrowo. Nie wiem czy istnieje jakaś instytucja do kontroli tego typu rzeczy ale to trzeba by gdzieś zgłosić/nagłośnić. Z tego co pamiętam to podaż białka powinna wynosić ok. 1-1,5g na kg masy ciała przy czym te wyższe wartości to przy ćwiczeniach siłowych.
@johntucker: A ta babka to kto, stażystka na infolinii? Nie wiem jak funkcjonują te wszystkie cateringi, ale jeśli układał to jakiś dietetyk to jest to jedno wielkie XD Jeszcze z tego co widzę kasują za to wcale niemały hajs
@johntucker: O patrz uruchomiłem się trochę, więc biję się w pierś bo nie zauważyłem tego co kolega wyżej xD Widzę tam jeszcze kolacja jest, więc może być względnie ok. Mimo wszystko, skoro Ci nie smakuje to po co to wcinać?