Wpis z mikrobloga

@Brant Powiem tak: Mannowi który ma 72 lata i już dawno jest w wieku emerytalnym jest łatwiej do pewnych spraw podejść bardziej idealistycznie, niż 40-50 latkom którzy mają przed sobą perspektywę jeszcze kilkudziesięciu lat pracy i może jakieś kredyty do spłacenia.

Chociaż mimo wszystko, ta wypowiedź Strzyczkowskiego budzi we mnie ogromny niesmak. O kimś kto w tak pogardliwy sposób wypowiada się o Mannie już nigdy nie będę mieć dobrego zdania.
będzie szedł z reżimem pod rękę


@Brant: zależy co przez to rozumieć. Moim zdaniem zdoła przywrócić częściową choćby niezależność PR3 (zapewnienie pluralizmu komentatorów politycznych, redakcja wiadomości na miejscu, a nie z centrali), a przy tym jest szansą na to, by dziennikarze mogli wrócić do pracy bez ujmy na honorze. Ich gesty solidarnego odejścia były szlachetne, ale kurna - jesteśmy w kryzysie pandemicznym, bezrobocie rośnie, a zapotrzebowanie na dziennikarzy jest średnie. Więc
@Brant: oczywiście, że to luzowanie smyczy. dziś wyszedł wywiad z K.S. o tytule "Wiem, że mnie odstrzelą" xd. miałam mieszane uczucia kiedy usłyszałam, że Strzyczkowski się w to pakuje, ale im dłużej o tym myślę nabieram przekonania, że zrobi co słuszne. dajmy mu czas

poza tym to publiczne radio, wszyscy mamy do niego prawo, oddawanie pola i przenoszenie się do internetu nie pomoże. tak jak bojkotowanie wyborów by nie pomogło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Brant: mi się nie podoba ta wypowiedź, tak samo jak nie podoba mi się wypowiedź manna na temat ludzi wracających na antenę Trójki. Rzyczylbym sobie mniej złośliwości w tym wszystkim. Wyczuwam ironię w tym zdaniu Kuby S., ale musi on wiedzieć, że ironii na piśmie czasem nie czuć. Niech weźmie się na to, co umie, czyli za radio
@Precypitat Mann przede wszystkim kilka lat temu osiągnął wiek emerytalny, teoretycznie nie musi już wcale pracować, tylko może pobierać z zusu emeryturę jaką wypracował. Jest w takiej sytuacji życiowej że może sobie pozwolić na wspomnianą niezależność i robić na co ma ochotę. Młodsi dziennikarze faktycznie mają sytuację taką że najprawdopodobniej są zmuszeni zagryźć zęby i pracować, niezależnie od tego jak bardzo Strzyczkowski idzie lub nie idzie pod rękę z reżimem. Na nich
@Brant: obaj politykują. Mann prowadził audycje z Trzaskowskim w godzinie, w której w trójce odbywał się pogrzeb listy przebojów. Dla mnie to było bardzo niesmaczne.

I Tak Kuba układa się z PiSem. a co innego ma zrobić człowiek, który chce uratować to radio? Im dłużej by poczekał tym bardziej nie byłoby co zbierać. To przecież nigdy nie była niezależna stacja, zawsze był dyrektor z nadania i nowy dziennikarz salonu politycznego wraz