Wpis z mikrobloga

Bądźmy idealistami.

Zgodzę się z tym, że utopia jest fantazją. Ale to nie znaczy, że nie powinno się do niej chociaż dążyć. Świat jest zepsuty, brutalny, ale przynajmniej wyznaczajmy dobry kierunek. Kto powiedział, że musimy wszelką zgniliznę po prostu zaakceptować i patrzeć jak ta powiększa swój zasięg? To własnie obojętność jest przyzwoleniem dla zła!

Wrażliwość jest wartością. Nie mylcie tego z przewrażliwieniem. Chodzi mi po prostu o to by zwalczyć nieuprawnione stygmatyzowanie ludzi i całą bezpodstawną agresje do słabszych, za sam fakt bycia słabym. Albo nawet nie... Tu nie chodzi o słabość, ludzie to tak nawet mogą nazwać by dodatkowo to piętnować. Chodzi o inność. To ona jest dla wielu ludzi problemem, nawet ta nieszkodliwa.

Czy nie lepiej by się żyło w świecie, w którym nie bylibyśmy atakowani za to, że jesteśmy niscy, brzydcy, nieśmiali, nieruchający czy nawet głupi? Czy seksizm (ogólnie pojęty, a nie ten lewacki skupiający się tylko na perspektywie kobiecej) jest potrzebny? Ależ skąd, nie jest! Nie odpowiada się na pytania retoryczne, ale tutaj aż się prosi o to by podkreślić jak niewłaściwe jest dyskryminowanie kogoś ze względu na płeć. Czy na przykład kobieta, która nie lubi się malować zasługuje na szkalowanie? No #!$%@?, nie!

Gdy mówimy głośno o tego typu problemach to jeszcze ci, którzy nas atakują mają czelność kłamać, że to sobie wymyślamy i w rzeczywistości mają nas w dupie. Oni są po prostu bezczelni.

We wrażliwym świecie nikt by nam nie próbował dokopać za to, że mamy cechy #przegryw . Albo by nas ignorowali albo wręcz wspierali. Tym czasem jesteśmy gnębieni, nawet jeśli nic złego nikomu nie robimy. Chociażby to, że się nie odzywamy (tak jakbyśmy nie mieli prawa po prostu nie mieć na to ochoty?) - jest już dla nich powodem do agresji wobec nas. Męczą, obrażają, wyśmiewają, a potem nagle się dziwią, że nie potrafimy się dogadywać z ludźmi i wręcz wykształcił się w nas lęk społeczny. No to jest jakiś absurd. Skończmy z tym. Bądźmy wrażliwi.

Nawiązuję pośrednio do innego mojego wpisu, w którym to wszedłem w polemikę z agresywnym normikiem o wąskich horyzontach: https://www.wykop.pl/wpis/49711301/uwielbiam-uswiadamiac-ludzi-ze-cos-co-dla-nich-jes/175890887/#comment-175890887
#introwertycy #fobiaspoleczna #przegryw #blackpill #mgtow #redpill ##!$%@? #tfwnogf
  • 1
  • Odpowiedz
@Thachi idealizm sprawia mi sporo przykrości w życiu. Jak patrzę, jak ta zasrana planeta wygląda, jak się wzajemnie wybijamy, okradamy, niszczymy nasz jedyny dom (Ziemię), maltretujemy niewinne zwierzęta albo upychamy je w karygodnie małe klatki, byle tylko się nażreć i zarobić; jak się obrażamy i bijemy wyłącznie przez różnice w kolorze skóry, religii, pochodzeniu, poglądach albo orientacji seksualnej; jak depczemy się wzajemnie dla hajsu i władzy, nienawidzimy tylko dlatego, że ktoś inny
  • Odpowiedz