Wpis z mikrobloga

@Skibidi: Focus MK1 1.6 100 KM, z automatyczną klimą to był mój pierwszy samochód, cieszyłem się jak dziecko i żal było go sprzedawać. Super auto, fajnie się prowadził, nostalgia się załączyła. Jedyne co mi się zepsuło to sprężarka do klimy, naprawa nie była tania i kosztowała około tysiąc złotych. Ale automatyczna klima w tamtych czasach (około 2006) to było coś.
  • Odpowiedz
@Skibidi o szanuje. Mój pierwszy też był focus mk1 drugi również, a oprócz tego rozebrałem już z 12 na części i złom. Przypadkiem poznałem maniaka tych aut. Jak byś potrzebowała jakichś tipów, info, części itp to wal śmiało. Znam to auto na wylot.
  • Odpowiedz
@Skibidi: 1.6 rocznik 2000, od 2012 jako moje pierwsze auto. W 2017 założony gaz i daje radę, woził prawie po całej Polsce (nie był tylko w górach ). Usterki to silnik krokowy, ruda szmata, pije olej ( przez dolewki to w sumie wystarczy wymienić filtr bo już całe 5 litrów wypite) no i u mnie zalewające się światła wstecznego i przeciw mgielnego. Wdzięczne auto
  • Odpowiedz
już całe 5 litrów wypite


@nightkn33: pierścienie olejowe stoją. Dosyć popularna przypadłość w Fordach. Płukanki i skrócone interwały i z czasem powinno pomóc.

Żeby nie było, kupiłem swój i chlał pod 2.5L\10 tysięcy, a teraz zszedłem do około 1L\10 tysięcy. Nie Ford, ale też benzyna.
  • Odpowiedz