Wpis z mikrobloga

@lukaszzz: jak nie ma żadnego konkretnego zdarzenia, to nie ma sprawy.

Po drugie, brak uzasadnionej podstawy do legitymowania nie znosi z Ciebie obowiązku Wylegitymowania się (oraz odpowiedzialności karnej w przypadku odmowy).

@lukaszzz: Na jakiej niby podstawie mam ponosić odpowiedzialność karną za odmowę wykonania bezprawnych rządań? XDDD

Jesteś bagieciarzem?


@JudzinStouner: nie, żona i brat są prawnikami. Chłopsko rozum podpowiada jedno, ale fakty są takie, że na działanie
  • Odpowiedz
Nie, absolutnie. Nie neguję sensu istnienia jakichkolwiek praw człowieka. Po prostu dostrzegam, że nawet ta słynna "wolność", którą się ludzie zachłysnęli, ma jakieś granice


@xTortox: Tak, i stanowi je prawo. Jeśli poruszanie się w jednoznacznie określonych granicach, spisanych formalnie w postaci ustawy, może się skończyć wizytą na komisariacie na pół dnia i Ty to akceptujesz - jesteś niewolnikiem.

Jeśli akceptujesz sytuację, w której przychodzi inny policjant i szuka paragrafu, które w tej sytuacji jest absolutnie absurdalny, tylko po to by wymusić posłuszeństwo -
  • Odpowiedz
masz obowiązek wylegitymowania się policji czy to poprzez pokazanie dokumentu czy podaniu danych


@Ka4az: Ty podasz jakąś podstawe prawną czy tak #!$%@?? Bo kłamiesz.
  • Odpowiedz
Pan przegrał, i to z kretesem.


@xTortox: Przegrał z kretesem? Typ zmasakrował tych pseudopolicjantów i zmieszał z błotem tak, że musieli aż się kontaktować z przełożonymi żeby na niego szukać haka xD Co więcej, wykorzystał w tym celu precedens w postaci wyroku sądu najwyższego i odpowiedzi samego milicjanta xD
  • Odpowiedz
@Wakabajashii:

Jesteście idiotami? Przecież policja ma prawo go wylegitymować, a skoro tego nie zrobił to stwierdzili słusznie że może być osobom poszukiwaną, bo co to za problem wyjąć dowód i po sprawie? Ale jak zwykle płacze jaka policja zła, a gościu chciał się poczuć wielce mądry idąc tam z ustawami w plecaku xD

Więc policja chce wylegitymować gościa, nie mając do tego podstawy prawnej, co udowodnił im ten chłop. Myślę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wykops2: ja dobrze zrozumiałem, że skoro gościu skorzystał z prawa do nielegitymowania się, skoro nie musiał, to został uznany za poszukiwanego przestępcę i zabrany przez policję?
  • Odpowiedz