Wpis z mikrobloga

Mam podobny metraż. Zwróć uwagę na rozplanowanie butów w kuchni, ilość pol roboczego. Na planie salon wyglada na ciemny, ale plany a rzeczywistość to co innego ;)
Przekonaliście mnie. Pooglądałem sobie wizualizacje, i tak podłużny pokój mi nie pasuje. Naszukałem się i znalazłem 3 kandydatów. Jeszcze raz proszę o waszą pomoc:

Mieszkanie po lewej:
- Lokalizacja: Średnia
- metraż 64.5 m2
- cena: 432 000

Mieszkanie po środku:
- Lokalizacja: Super
- metraż 57.5 m2
- cena: 390 000

Mieszkanie po prawej:
- Lokalizacja: Średnia
- metraż 50m2
- cena: 375 000

Fajne też znalazłem (ale już sprzedane) -
Pobierz becvvv - Przekonaliście mnie. Pooglądałem sobie wizualizacje, i tak podłużny pokój mi...
źródło: comment_1590692466frfA3fhH8AyzA3RNQQRZn5.jpg
@Wychwalany: Ogólnie to to nie ma być mieszkanie na całe życie, a z 10 lat. Kiedyś, gdy rodzina mi się powiększy, to zmienię na inne. Teraz mieszkan w takim, gdzie nie ma okien na 2 strony świata i w ogóle mi to nie przeszkadza.
@becvvv: ogólnie to po lewej wygląda rzeczywiście najciekawiej z tych trzech. Jeszcze kwestia na jakie strony świata są okna, które piętro i jaka lokalizacja? Chociaż kwestia lokalizacji to rzecz bardzo subiektywna :) Ten kloc pomiędzy toaletą a kuchnią to pion i tak zostanie, więc warto wziąć to też pod uwagę przy planowaniu ewentualnej zabudowy w kuchni.
@becvvv: Kilka uwag z doświadczenia :)
- zamiast suszarni kup od razu suszarkę do prania z pompą ciepła i samoczyszącym kondensatorem, polecam Bosch albo Siemens. Tylko nie pakuj się w pralkosuszarkę! Suszarkę stawiasz na pralce.
- w mieszkaniu po lewej i po prawej stronie możesz ładnie oddzielić np. przesuwną szklaną (mleczne szkło) ścianką część salonu od aneksu i tym samym zyskać dodatkowy pokój na wypadek wizyty gości. Dzięki temu masz swoją
@becvvv: niemal identyczne, jak dla mnie większy balkon wygrywa. Jakie jest usytuowanie względem stron świata i czy bierzesz to pod uwagę? Jak wygląda sprawa z garażem? Osobiście brałbym to po lewej, ale cena plus koszt garażu jakieś 20-25 tys i sie robi niezła sumka. Z takim metrażem na 2 osoby będzie spoko, a z kibelka możesz sobie zrobić garderobę/suszarnię plus spiżarnię (właśnie tak z różowym planujemy zrobic)
Odnośnie mieszkania po lewej stronie. Zwróć uwagę na odległość kanapy od tv( tak wiem, można inaczej ustawić itp) u mnie po wprowadzeniu u wykończeniu salonu ta odległość była zbyt mała i to zmusiło mnie to przearanzowaniasalonu. Niby wszystko wymierzone, nawet robiliśmy „symulacje” ale jak przyszło postawić kanapę i tv to było czuć ze jest to za blisko. Jeśli chodzi o salon to Mój faworyt jest to plan3 (po prawej). Kolejny raz napisze
ałość ładnie się w pojedynczą ściankę zsuwała i chowała za kawałkiem muru


@YogiYogi: dzięki, czyli pomieszczenie musi być dopasowane. Chyba coś podobnego widziałem na planie jednego dewelopera, tam kuchnia mogła być otwarta albo chyba w taki sposob schowana. Ale tam przestrzen byla duza, wiecej ni te ~20m2