Wpis z mikrobloga

@ktosiex: tak dramat. Szwagier prowadzi kilkunastohektarowe gosp w Be, truskawki i wiśnie na przetwór, i mimo takiego super działania tam i "bezpieczenstwa" ponoc lepszego niz w Pl zamaist liczyc zyski to szacują straty. Nikt nie chce przyjechac na prace sezonowe. I wiem ze nie on jeden w rym regionie rolniczym. Wiec to nie tak ze u nas przesrane a za granicą zielono¯\_(ツ)_/¯
@ktosiex: przegapiłam najnowszą konferencję ( ͡º ͜ʖ͡º) poważnie o cyrkach było? A czy to przypadkiem m.in. Trzaskowski i reszta samorządowców nie walczy żeby cyrki zlikwidować? Tak mi się przypomniało, bo sama jestem za tym żeby zlikwidować te obwoźne folwarki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ktosiex: tak dramat. Szwagier prowadzi kilkunastohektarowe gosp w Be, truskawki i wiśnie na przetwór, i mimo takiego super działania tam i "bezpieczenstwa" ponoc lepszego niz w Pl zamaist liczyc zyski to szacują straty. Nikt nie chce przyjechac na prace sezonowe. I wiem ze nie on jeden w rym regionie rolniczym. Wiec to nie tak ze u nas przesrane a za granicą zielono¯_(ツ)_/¯

@Znowu-sie-nie-chce: A ile płaci za te pracę sezonowe?
@ktosiex: to podaj te większość krajów xD
Włochy otwierają się 3 czerwca, Chorwacja otwiera z Austrią, Słowacją, Węgrami i Czechami, a dla Polski i Niemiec od 15 czerwca. Niemcy "Mini-Schengen", Francja 15, Grecja 15, Hiszpania 1 lipca.
A w Polsce? No kraj z dykty, ograniczenia do 14 czerwca!!!!!
Takie są ustalenia, a niektóre kraje po prostu rozważają jak najszybsze otwarcie granic, m. in. ze względu na turystykę.