Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mireczki z pod tagów #bmw #pokazauto #e39 #e46 taką babcie zakupiłem 2 tygodnie temu. Mam problem z diagnostyką, to co można znaleźć w necie jest albo nieaktualne albo wymaga jakichś karkołomnych ustawień, żeby po tym nie działać. Kupiłem kabel (zielony od viakena chyba, trzeba demontować schowek, jest tak długa wtyczka) to działo tylko ista (Rheingold się nazywało) po win 10 64bit, inpa nie ruszyła, później kupiłem kabel (k dcan ze switchem niebieski) to zadziałała inpa, na win 7 32bit, ista na win 10 64 na tym nie działała. Mam jeszcze jakaś wtyczkę elm237 bt, ale tym to sobie mogę jedynie podejrzeć jakieś bieżące parametry. Babcia to poliftowe E39 2001dla vin polizei podam: WBADS11090GZ66920 po swapie na m52tub28 z E46 na osprzęcie z m54b22 z kompem przeprogramowanym przez mtune (podobno tak jest, muszę sprawdzić czy to się zgadza xd). Babcie kupiłem z tego względu, że inne E39 kombi po lifcie albo grzechotały jak ta słynna puszka ze śrubami i gwoździami i kopciły elegancko na szaro i były tak samo zgniłe:). W ciągu ostatnich 2 tygodni zrobiłem sprzęgło kompletne, bo było na małej tarczy założone i zalane olejem, uszelnienie skrzyni plus olej itp, jakiś czujnik klocków i jakieś gumki. Także mam pytanie o jakieś sprawdzone sposoby diagnostyki, dokodowanie kierunków przy zamykaniu z pilota i światła dzienne. No i prosiłbym o jakieś wskazówki gdzie spojrzeć i jak to eksploatować w miarę po ludzku. pozwalam sobie zawołać @sorek @Kudy @InterferonAlfa_STG
alejasienieznam - Mireczki z pod tagów #bmw #pokazauto #e39 #e46 taką babcie zakupiłe...

źródło: comment_1590522440IksG5O5mGgvwS41ajNznP2.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: właśnie mam niebiesk kabeli, z tego co wyczytałem to najprostszy jest ten BMW scanner, ale jeszcze nie byłem w stanie go uruchomić, jutro kolejna próba bo akurat mam urlop.
@Kudy: drift damage xD? To jest jakiś orient blau czy coś, bo mam jakieś namiary na części, jak brałem zderzak do turasa i chciałem same siłowniki to mi gość cała klapę wcisnął do bagażnika, tylko żebym zabierał, miał drzwi i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kudy: tak z ciekawości to poducha strzeliła przy jebnieciu? Bo widzę w sumie poszycie ćwiartki, i drzwi tylko do roboty, no i może pod poszyciem jakieś klepanie i ciąganie. Progi widzę eleganckie, robione? Pytam bo mnie też chyba progi czekają bo mam 3 lewarki z 4 do dyspozycji:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kudy: jak będziesz ściągał poszycie to pewnie coś wyjdzie pod spodem, progi sam robiłeś czy oddawaleś? Kiedyś sam sobie robiłem w paru autach, ale czytam że E39 jest #!$%@? pod tym względem, jak mam wpadniety lewarek to połowa progu do ściągania
@alejasienieznam: ja mam kabel od Viakena i ma przelacznik D-Bus cos tam DKan ? czy jakos tak, ale dziala tylko na 1 z tych ustawień. Trzeba było jakieś #!$%@? sterowniki Cp2103 instalować ale dziala i na Win10 i na Win XP (przez virtualboxa) z Inpa. Z Insta tez bylo troche zabawy ale jakos odpalilem.
Do kodowania i dekodowania chyba najczesciej uzywaja NCS'a ale nie musialem tego robic bo mialem u siebie
światła dzienne


@alejasienieznam: co masz na mysli dokladnie?

Sam myslalem o kablu srebrnym z allegro, wedlug bmw forum K can wystarczy (ktos wie?)

Jak sie ta felga nazywa? (Mam te sama)

Ciezko silowniki klapy wymienic? Myslalem raczej o nowych z iparts.

Myslalem tez o zawisasach do drzwi (zeby sie lezej zamykaly, choc nie ma tragedii) i szybach podwojnych (z allegro) - ktos wie czy te podwojne szyby wejda bez problemu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InterferonAlfa_STG: dorobienie kluczyka w niezależnym zakładzie jakieś 150pln, tak mi poprzedni właściciel powiedział, bo dostałem nowy kluczyk i stare jakieś. Kluczyk możesz zakodować sam. Czujnik deszczu powinien działać na pierwszym wychyleniu w górę z pozycji zero. U mnie działa ale głupie czasem bo wycieraczka pasażera słabo już ściąga