Wpis z mikrobloga

Pomagacie sobie przy swoich zaburzeniach ziołami? Ja na swoje biorę SSRI a poza tym kompleks witamin i minerałów, d3, omega 3, dodatkowo magnez i cynk. #ashwagandha mi zupełnie nie siadła. Mam wrażenie, że czuje się po niej gorzej. Ostatnio wróciłem też do ziołowych uspokajaczy (ziele męczennicy, szyszki chmielu, kozłek lekarski) Na noc dodatkowo melatonina 1-5mg.
#ssri #psychiatria #ziola #suplementy #psychiatra #lek #nerwica #depresja
  • 12
  • Odpowiedz
@YumeNikki: Generalnie staram się dużo czytać, radzić się psychiatry no i wrzuciłem posta tutaj z nadzieją, że może przy okazji ktoś mnie opieprzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żeń szeń i miłorząb japoński też chyba niezbyt spoko do ssri o ile się nie mylę. Aczkolwiek swojego czasu na nieswiadomce łykałem Sesje która ma oba i nic mi nie było. Pewnie wyjątkowo dobre te wyciągi były (pomijając mikroskopijne dawki).
  • Odpowiedz
@Driver494: Wiadomo, że wszystko zależy bardzo bardzo od dawek które przyjmujesz - jednak reakcja z fluo może prowadzić do zespołu serotoninowego i jest to właściwie jedyny potwierdzony przez medycynę przypadek takiej zależności między SSRI a ziołami (OCZYWIŚCIE piszę tylko o tych legalnych). Niestety to ciężki temat bo właściwie działanie leków psychotropowych nie jest do końca poznane i póki co tylko uważamy, że tak to działa i podajemy. Zdrowia miras! Trzymam kciuki
  • Odpowiedz
@Driver494: Zioła to bardzo szerokie pojęcie, w zasadzie określa się tak coś co jest słabiej odżywcze, a nawet tylko działa stymulująco, czy de-stymulująco.

Ja bym zwrócił uwagę, że jest bardzo dużo roślin zawierających oprócz stymulantów wartościowe składniki odżywcze. Przykładowo bardzo kwaśne rośliny (np. ałycza, jej mus), czy zawierające ważne dla nas składniki np. pro-witamina A (marchew i jej sok) dają te składniki odżywcze, które wpływają wzmacniająco na nasz organizm.

Poza tym
  • Odpowiedz
@Driver494: Ja bardziej od ziół bym polecał jogę i pływanie + sauna do tego. Z naciskiem na jogę i saunę. Jak masz jakieś zaburzenie to pewnie od rana jesteś spięty, a to mega Cię rozluźni. Na ziołach bym nie polegał - dawkę lecznicza zwykle otrzymuje się w POTĘŻNYCH ekstraktach, a nie w zaparzaniu suszu czy przyjmowaniu tabsow.
  • Odpowiedz