Wpis z mikrobloga

Jestem pełnoletnim nastolatkiem i mam potrzeby życia towarzyskiego, ruchu, rozrywek, cieszenia się młodością.
Ale niestety nie mam fizycznych możliwości spełnienia tych potrzeb. Niestety nie mam znajomych, jedyne co posiadam to pokój w domu rodziców i internet, na którym jedyne co robię, to biernie przeglądam wykop, youtube i tego typu podobne strony. Chciałbym cieszyć się młodością spotykając się z wesołymi ludźmi i razem robiąc fajne rzeczy. Tylko problem w tym, że nie mam znajomych i nie mam możliwości zyskania nowych znajomych. Nie doświadczyłem również nastoletniej miłości, nigdy nie miałem dziewczyny. Jedyne co robię, to siedzę w domu (pokój-kuchnia-łazienka) i przeglądam biernie internet. Czym mam się zająć? Książek nie mam, gier nie mam, roweru nie mam, pieniędzy nie mam, znajomych nie mam, wielu normalnych rzeczy nie mam. Chciałbym zająć się pasjonującą rozrywką, chciałbym mieć swoją sieć znajomych. Dla 18-latka siedzenie całe dnie w pokoju i przeglądanie internetu to katorga i męczarnia. Chciałbym zajmować się pasjonującą rozrywką, ale nie mam takich możliwości, przez co się męczę, męczy mnie nuda, totalna nuda, koszmarna nuda. Boli mnie i męczy wieczne nudzenie się w pokoju. Nie mam z kim wyjść na spacer. Samemu nie ma co robić. Trudno mi się żyje w takich warunkach, ale nie mam możliwości na inne i jestem bezsilny, męczy mnie nuda i samotność, dwa główne problemy w moim życiu :(
Co mogę zrobić, żeby zamienić nudę i samotność na pasjonujące rozrywki i życie towarzyskie? Biorąc pod uwagę moje możliwości, to nie mam żadnych szans na zmianę. Mieszkanie na wsi, koniec edukacji, brak pieniędzy na książki, gry, rower i tego typu proste rozrywki. Co mi po wykształceniu średnim (liceum)? Nie mam żadnego zawodu, jestem zbyt słaby, głupi i biedny na studia, nie wiem jakiej prostej pracy złapię się w przyszłości (a myślenie o swojej przyszłości przyprawia mnie o strach i lęki). 0 zainteresowań, ale czym mam się interesować? Jestem prostym chłopakiem ze wsi, takim przegrywem bez perspektyw. Chciałbym mieć inny styl życia, znajomych, zainteresowania, płynąć z głównym, społecznym nurtem, a nie być prawie że na marginesie społecznym. Nie chcę być tylko takim biernym internautą, zależy mi na fajnym, realnym życiu :(
18-latek potrzebuje chociaż miłości od dziewczyny, a nie być wiecznie samotnym. Wystarczy, że zadbam o siebie i jestem 6/10, a niezadbany jestem 4/10, ale i tak nie mam fizycznego dostępu do kręgu znajomych, w którym byłyby dziewczyny, więc z kosmosu czy z internetu jej nie wyciągnę :(
Nuda, samotność, lęk przed przyszłością < 3 moje problemy, takie główne, główne.
Chciałbym z nimi skończyć, tylko jak? :(
#przegryw #samotnosc #nuda
  • 12
@Alochton bardzo bardzo wiele zainteresowań nic nie kosztuje, nie szukaj wymówek, że nie masz pieniędzy. Z sumarycznym wkładem około 50-100 zł możesz czynić cuda. Kup Arduino i baw się elektroniką, ucz programowania (to wcale nie jest czarna magia, sprawdź ile frajdy daje to, że możesz tworzyć coś z niczego), ucz się angielskiego za darmo w internecie, zobacz sobie różne miejsca do nauki jak Udemy, Khan Academy. Kup używany rower na OLX za
@Alochton:
Po pierwsze edukacja, zdaj maturę, w międzyczasie możesz się uczyć nowych rzeczy z youtube, udemy itp. Próbuj, szukaj, aż coś cię w końcu zaciekawi. Mechanika, stolarstwo, praca z metalem, fotografia, programowanie, marketing, budowlanka, opcji i nawet darmowych materiałów do rozwoju jest mnóstwo. W wieku 18 lat nie ma możliwości żebyś wiedział co chcesz w życiu robić, ale jak nie będziesz próbował to nigdy się nie dowiesz.

Przy ograniczonych możliwościach chajs
@vcode69: szpiegujesz mnie :? mam takie samo podejście do życia. Ale wracając do meritum @Alochton nie raz się przejedziesz na takich kolegach ponadto w takich grupach zazwyczaj tankuje się % nic więcej ja przez pewien okres w swoim życiu chodziłem nonstop na balety,imrpezki,ogródki,kluby,puby i z biegiem czasu znudziło mnie to, teraz wolę iść połapać rybki, pobiegać poćwiczyć zrobić coś pożytecznego dla samego siebie a nie chlać bo to do niczego nie