Wpis z mikrobloga

Posiadaj zespół Holt-Orama, uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, na który składają się wrodzone wady serca i malformacje kończyn górnych. Mimo świadomości, że twoje dziecko może cierpieć na tę samą dolegliwość zdecyduj się na rozmnażanie.
Dziwnym przypadkiem bombelek rodzi się bez rąk XDDD

Kolejny przykład "cudu" życia, gdzie niepohamowana zwierzęca rządza ruchania skazała dziecko na bycie kaleką i wieczne życie w #!$%@? XDD

#bekazpodludzi #antynatalizm #bekaznatalistow #przemyslenia #religia
s.....j - Posiadaj zespół Holt-Orama, uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych,...
  • 236
@sebsossj: idąc tym tokiem rozumowania twoi starzy powinni zrobić to samo I nie płodzić cię bo wnioskuje po twoim poście ze masz jakaś mocna wadę powodująca zanik mózgu i możliwości rozumowego spostrzegania świata i rzeczy w nim się dziejących a jednak jesteś i piszesz te bzdury co jest gorsze od dzieciaka bez rak bo nikomu to nie przeszkadza a takie zjeby jak ty są ciężarem dla społeczeństwa
Kolejny przykład "cudu" życia, gdzie niepohamowana zwierzęca rządza ruchania skazała dziecko na bycie kaleką i wieczne życie w #!$%@? XDD


@sebsossj: otóż to. Potwierdzają nawet wyłączeniem komentarzy pod tym filmem, bo jak sprawdzałem kilka losowych ich filmów o różnych niepełnosprawnościach (ale bez matek świadomie robiących niepełnosprawne gówniaki na swoje podobieństwo), to komentarze nie były wyłączone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Henryk_Chinaski: zdrowa osoba zdrowej nie rowna, tam byl jeden konkretny styl zycia, wymuszony, zdrowe maja rozne i raczej jakby np wziac konkretny worek zdrowych przegrywow to byloby podobnie. U zdrowych dosc przyzwoitych/normików zas pewnie % bylby nizszy.
@slodziak eugenika w tej wersji, czyli przymusowej sterylizacji ludzi jest zła, bo godzi w niezbywalną i nienaruszalną godność ludzką.
Argumentum ad hitlerum jest akurat trafne w tym przypadku, bo pokazuje, że na takie eugeniczne praktyki godziły się i praktykowały ją tylko najgorsze totalitarne twory ustrojowo-prawne jak Trzecia Rzesza.
Tak, również uważam, że takie bezmyślne (albo gorzej, jeśli umyślne i z premedytacją) rodzenie potomstwa przez obciążonych najgorszym wadami genetycznymi to przykład skrajnego egoizmu
@Never_let_me_go: po co? Ja mam ręce od urodzenia i wiem ze jak je zwiąże jak proponujesz choć po chooya miałbym to robić to będzie mi niewygodnie ale ten dzieciak urodził się bez nich wiec nie ma porównania do stanu w którym ręce ma. Spytaj się go czy ma żal do matki ze go urodziła, albo głuchego, albo niemego, albo innego chorego genetycznie. Selekcja jaka proponuje gościu w poście a który ty
@Never_let_me_go: no i ich odczucie jest głównie spowodowane tym, że po prostu inni mają lepiej, czy jeśli wszyscy rodzilibyśmy się bez rąk to nagle byśmy uznali, że nasze jest nic nie warte i kończymy projekt rozmnażanie? A co kiedy przybędą do nas jakieś zajebiste istoty z kosmosu, przy których nasze życie będzie wyglądało jak żywot upośledzonych kadłubków, mamy się wykastrować i oddać im ziemię, nie będzie nam szkoda naszej puli genowej/ciągłości
@Moseva:

Rzeczywiście swiadome sprowadzanie na świat dziecka z ponadprzeciętnym ryzykiem wystąpienia wady genetycznej nie jest zbyt moralne.


Świadome sprowadzenie na świat dziecka z ryzykiem wystąpienia wady genetycznej (100% przypadków) jest moralnie fatalne.

Owszem, doświadczy wielu trudności, ale wsparcie i miłość w rodzinie mogą wiele zrekompensować


Nie ma czegoś takiego jak "rekompensata" w kontekście życia.

a zdrowie fizyczne też nie gwarantuje super życia


Dokładnie, dlatego #antynatalizm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Norskee: takie myślenie to tzn Eugenika zapoczątkowana w Stanach w latach 20. Takie myślenie było inspiracją dla Hitlera w późniejszym czasie..