Wpis z mikrobloga

#linux #raspberrypi

Na Raspbianie mam aplikacje Print Node która uruchamiam w ten sposób:
Odpalam terminal
Wchodzę do katalogu
Wpisuje ./PrintNode
I działa

W jaki sposób zrobić żeby automatycznie uruchamiała się po starcie systemu?
Próbowałem w rc.local ale po dodaniu wpisu w takim formacie
ścieżka/PrintNode
Albo
ścieżka/./PrintNode
Aplikacja nie startuje

W jaki sposób zrobić to najprościej?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pienio69: doczytałem, jeżeli rc.local to root a pewnie tak, to skoro da się uruchamiać jako ktoś (obojęnie czy user czy grupa czy others) to root powinien też móc, więc unless rc.local to nie root to uprawnienia dla innych nie mają znaczenia
  • Odpowiedz
PrintNode jest zwykly plikiem wykonywalnym ? bez .sh na koncu tak ? Ja bym zrobil tak troche naokolo ale nie chce mi sie myslec po %% na jachcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- stworz plik tekstowy komenda: > nano skrypt.sh
- wpisz w tym pliku tekstowym > exec *sciezka do twojego/ pliku wykonywalnego* zapis i wyjdz
- nadaj uprawnienia temu skryptowi wpisujac > chmod 777
- wejdz do
  • Odpowiedz
Próbowałem w rc.local ale po dodaniu wpisu w takim formacie


@Pienio69: to jest apka, która ma się uruchamiać na użytkowniku? np w trybie graficznym?

btw, lepiej unikać wrzucania rzeczy w rc.local
  • Odpowiedz
to jest apka, która ma się uruchamiać na użytkowniku? np w trybie graficznym?


@Kryspin013: Po uruchomieniu pojawia się nowa ikonka obok informacji o sieci/dźwięku (na pasku zadań), po kliknięciu wyskakuje okienko konfiguracji, ale nie trzeba już nic konfigurować
  • Odpowiedz
Po uruchomieniu pojawia się nowa ikonka obok informacji o sieci/dźwięku (na pasku zadań),


@Pienio69: no to to jest apka graficzna. Tym bardziej nie uruchomisz jej przez rc.local i nawet jeśli byś mógł to nie powinieneś bo będzie działać na uprawnieniach roota.

Jak masz do niej skrót to wpiepsz go sobie do katalogu
  • Odpowiedz
czy aplet traya = bez xów się nie odpali --- no nie byłbym taki pewien


@feilermichal: no nie odpali się bo potrzebuje x'ów - wypierdzieli ci się na tym. Chyba, że aplikacja jest tak napisana, że potrafi wykryć brak xów i się dostosować.
  • Odpowiedz