Wpis z mikrobloga

Siema
Myślałem ostatnio nad przemianą mojego Gudereita(kupionego na szybko żeby było czym jeździć więc wiem, nie wygląda pięknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) na coś podobnego do Fuji Touring/Miyata 615 lub innych old touringów.

Projekt zakładam budżetowy więc na początku wymianę mostka, kierownicy, dodanie klamek Tektro RL 340, zmianę na mini v-break i bar endy od microshift lub Shimano bs64/77.
Aczkolwiek nie wiem czy geometria mojego roweru się do tego nadaje. Seat tube c-t 55cm, top tube c-c 58cm. Sam mam 1,87m i sztycę ustawioną dość wyżej jak na obrazku.

Chętnie poczytam waszej opinii na temat tych zmian, które planuje ( ͡ ͜ʖ ͡)
#rower
komandos_maciek - Siema
Myślałem ostatnio nad przemianą mojego Gudereita(kupionego n...

źródło: comment_15901465643GDDpQ3k83x2WyHKZoIU2d.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komandos_maciek: tak patrząc po zdjęciu to twój rower jest trochę dłuższy, ale może się nadawać.
Jeśli myślisz o zmianie mostka to zastanów się, jak będziesz potem jeździł w stosunku do obecnej pozycji.
Na górze baranka będzie podobnie jak na prostej kierze, ale na gripach klamek będziesz bardziej wyciągnięty do przodu. A gdzie te pozycje będą to zależy, jaki będzie ten nowy mostek. Imho dałbym raczej krótszy niż stary.
  • Odpowiedz
@MiQ27: Z tego co widzę Fuji dawało BS77 z przerzutką Deore, więc jakoś to chulać musi. Aktualnie mam Deore LX z 8 rzędową kasetą, z tego co wiem kasetę można wymienić na 9 bez problemu i przerzutka też ją obsłuży
  • Odpowiedz
@komandos_maciek: Shimano przewiduje BS77 na napędy 2-3x9s. Teoretycznie mogło obsłużyć 8s, ale wymagało to niestandardowego zaczepiania linki o tylna przerzutkę (jest opis w dokumentacji), bo 8s ma inny skok.
Natomiast pożenienie tych manetek z przerzutką i kasetą 9s nie powinno stanowić problemu. Oczywiście przód (korba, przerzutka) też powinny być na 9s, tak samo łańcuch.
  • Odpowiedz
@MiQ27: W przypadku mojej przerzutki tj. RD-M565 taki sposób mocowania linki będzie możliwy aby obsłużyła manetka 8 rzędową kasetę?
Microshifty, które są na 9 rzędową kasetę też zachowają się podobnie jak BS77 czy niekoniecznie?
  • Odpowiedz
@komandos_maciek: nie wiem. Prawdopodobnie.
https://www.sheldonbrown.com/drivetrain-mixing.shtml
https://www.cyclinguk.org/cyclists-library/components/transmission-gears/derailleur-gears/shimergo
Jeśli Microshifty są pod standard Shimano to mają ten sam ciąg linki. Czyli 9s do napędów 9s.

Ale gwarancji nie daję. Mieszanie manetek, przerzutek i kaset (tzn. różnych grup, ilości przełożeń albo producentów) to jest temat na habilitację ( ͡
  • Odpowiedz