Wpis z mikrobloga

to coś źle robisz ten sysops. U mnie działa wszystko od razu, tylko przed kupnem sprzętu sprawdzam jak wygląda wsparcie i nie ma problemu, wszystko jest plug&play. GPU w sumie też bo założeniem było kupno GPU które co najwyżej będzie odtwarzało film 1440p na YT i do tego się nadaje, a że już po fakcie zachciało mi się bawić w gierki, czego przed kupnem nie sprawdziłem to już moja wina. Oczywiście mając
  • Odpowiedz
@pomyslnosci: głównie wolniejszy system plików (dużo operacji IO przy kompilacji i budowaniu projektów), natywny Bash i cały ekosystem instalacji pakietów z repozytoriów, ogólne odczucie pracy z systemem. W Winowsie po tylu latach od czasu bodaj Win7 pasek z ikonkami nadal zachowuje się i wygląda jak g---o gdy go dać z boku ekranu podczas gdy w GNOME, a poprzednio w Unity jest to jego domyślna pozycja - tak jak powinno to
  • Odpowiedz
  • 0
@qarmin: korzystałem, korzystam i jest trudny ¯\_(ツ)_/¯ łatwy jest ootb, ale jeśli nagle postanowisz zainstalować starą aplikację, której zależności nie są aktualizowane, a nie ma ich w paczce, to się robi wesoło. Lubię Linuksa, ale wciąż uważam, że nie jest user-friendly na tyle, aby zamieszać na rynku użytkowników domowych.
  • Odpowiedz
@qarmin: Linuks to g---o dla zwyklego uzytkownika. Korzystalem z roznych dystrybucji czasami z musu czasami dla siebie - nigdy wiecej.
Tragiczny system dla ludzi ktorych czas jest nic nie wart.
  • Odpowiedz
@qarmin: Zainstalowałam kiedyś Minta, grzał mi się komputer gdy miałam tylko otwartego pdf. Oczywiście szukanie w c--j w necie dlaczego tak i odpowiedź "linux tak ma, czasami jakiś tam bla bla błąd j---a, może kiedyś naprawią ( ͡° ͜ʖ ͡°)". Naprawić to ja musiałam komputer, bo spaliła mi się płyta główna na tym linkusie. J---ć, nie polecam.
  • Odpowiedz
@wredny_barteK: takie błędy i "zacinki" wynikają zwykle z błędów w konfiguracji ergo błąd użytkownika. Czy zdarza mi się coś przeoczyć? Zdarza się, ale błąd nigdy nie jest wynikiem jakiejś niekompatybilności sprzętu. Zresztą konfigurację też da się zrobić bezbłędnie, jeśli robi się to po raz tysięczny to wchodzi samo w palce (a właściwie to w skrypt). Gorzej jeśli trzeba coś ogarnąć co robiło się 5 lat temu. Jednak te kilkanaście lat
  • Odpowiedz
@wredny_barteK: takie błędy i "zacinki" wynikają zwykle z błędów w konfiguracji ergo błąd użytkownika. Czy zdarza mi się coś przeoczyć? Zdarza się, ale błąd nigdy nie jest wynikiem jakiejś niekompatybilności sprzętu. Zresztą konfigurację też da się zrobić bezbłędnie, jeśli robi się to po raz tysięczny to wchodzi samo w palce (a właściwie to w skrypt). Gorzej jeśli trzeba coś ogarnąć co robiło się 5 lat temu. Jednak te kilkanaście lat
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: Większość ludzi prywatnie nie używa pakietu desktopowego MS Office z racji jego ceny. Webowy office działa jak najbardziej na linuksie.
Przypomnę że mówimy o przeciętnym domowym użytkowniku, a nie biurach.
  • Odpowiedz
To był skrót myślowy do "czy większość rzeczy z normalnego użytkowania które w windowsie robi się bez użycia konsoli można zrobić na systemie gnu-linuksowym bezproblemowo bez konsoli". Więc no tak, podstawowe funkcje typu zainstalowanie programu, przenoszenie plików, obsługa podstawowych multimediów.


@TotalDisaster:

Tak, wszystkie te rzeczy robisz po prostu
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: Zdziwiłbyś się jak wygląda to w innych krajach. W Polsce nikt o ściąganie pirata nie daje j-----a, w Niemczech to wezwanie do zapłaty dostaniesz po pobraniu z torrentów kilku piosenek.
  • Odpowiedz