Wpis z mikrobloga

Rozwalił mnie syn (5). Przypomniało mu się że w przedszkolu
"pani mówiła, że w kościołach nie można mieć kapeluszy na głowie"
"ale tylko panowie mają ściągać a panie nie muszą"
"dlaczego?"

Akurat nie miałem za bardzo czasu na tłumaczenia, więc mówię mu, że tak kulturowo powstało.
"Kulturowo?, przecież to nie jest sprawiedliwe, to ma być kultura? kultura znaczy, że coś jest niesprawiedliwe? Kto wymyślił tę kulturę?"

#gownowpis #dzieci #tatacontent
  • 64
  • Odpowiedz
@Halbr to akurat Kossaka było, tam nawet za bardzo nie ma co intepretować... nie wiem czego ta baba oczekiwała,bo klucza oceny nie chce wysłać, tak samo opis koncertu Wojskiego ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawa jestem co ona by zrobiła gdyby przeczytała moje alternatywne zakończenie baśni o Kopciuszku
  • Odpowiedz
@Waderra moja jedna z nauczycielek mówiła, że nauczanie domowe jest lepsze, bo młodzi ludzie mają więcej czasu dla siebie. Coś w tym jest, szkoła w tych czasach wszystkich równa jedną miarą.
  • Odpowiedz
  • 1
@Waderra Może w kluczu było po prostu o sklejaniu sensownych zdań? Naprawdę, oglądałem kiedyś kilka kluczy maturalnych czy klasówkowych i nie dopatrzyłem się tam jakichś bałamuctw - wbrew zarzutom innych. Zresztą, niestety z doświadczenia piszę, że ci co narzekali na klucz to chcieli po prostu przeforsować swoje niedorzeczności, nie rozumiejąc naprawdę tekstu kultury, z którym się zapoznawali.

No, ale bez konkretnych przypadków to możemy dywagować po próżnicy.
  • Odpowiedz
@Waderra

No i dużo osób zwraca uwagę na to że dziecko nie będzie umiało żyć w społeczeństwie,


Od tego są jakieś zajęcia pozalekcyjne, które dla dzieciaka będą jak hobby
  • Odpowiedz
@RubinWwa gdybym nie miała dzieci albo byłyby mułami to też twierdziłabym, że to bajt, ale jak mi mój 4 latek czasami #!$%@? to się zastanawiam skąd on bierze takie myślenie i czemu mój mózg Tak nie działa ¯_(ツ)_/¯

@Sqbfd no ja Ci powiem, że widzę i słyszę co sąsiedzi gadają, bo nie oszukujmy się czarno na białym widać efekty nauczania pseudopedagogów, a to co jest w domu
  • Odpowiedz
@Waderra: no dzieci maja rozkminy ale nie formuluja ich w zdania wielokrotnie zlozone wraz z dokladna interpretacja pojec z zakresu 4-6 klasy podstawowki xD typowa historyjka z serii "jakie MOJE dziecko jest madre" plus "moje poglady sa madre".
Madki robia to caly czas, na twitterku amerykanskim pisza ze "MOJA 5 LETNIA CORKA POWIEDZIALA ZE REFORMA IMIGRACYJNA TO ZBRODNIA...JAKIE TE DZIECI MAMY MADRE"
  • Odpowiedz
o ludzie naiwni, zaden 5 latek tak nie mowi xD to jest zmyslone dzbany


@RubinWwa: Zmartwię cię, ale mój tak mówi. Gdzie tu widzisz te zdania wielokrotnie złożone?
To są kolejne zdania wypowiedziane przez niego dlatego w różnych cytatach.
Ot ciąg rozkmin pięciolatka. Miał już o wiele bardziej skomplikowane. Jak będziesz miał pięciolatka i jak wda się w matkę to też usłyszysz takie rozkminy ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@LowcaG: Nie martwi mnie to ani troche, bo wiem ze jest to zmyslone, po prostu spodziewalbym sie takich bajeczek w stylu "moja corka jest magistrem prawa" czy "moj syn spytal mnie dlaczego konstytucja nie jest w polsce szanowana" na fejsiku na jakis grupkach grazyn a nie na wykopie
  • Odpowiedz
@RubinWwa moja córka jak miała półtora roku zaczęła #!$%@?ć pełnymi zdaniami i buzia do tej pory się jej nie zamyka. Każde dziecko jest inne i nie umniejszając żadnemu ma swoje etapy rozwoju, nie można brać wszystkich jedną miarą
  • Odpowiedz
@LowcaG mi tłumaczyli, że to dlatego, że Jezus był mężczyzną xD

Ale też się #!$%@?łem o to jak byłem mały. W kościele mróz, siostra w czapce a ja mam zdjąć
  • Odpowiedz
tagujcie te wysrywy #grazynacore, ok?


@RubinWwa: Nie będziesz mi mówił jak mam żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja się zastanawiam dlaczego tu dalej jesteś i tracisz czas?
(A Twoje problemy z konfrontacją Twoich wyobrażeń vs rzeczywistość w zasadzie mnie nie interesują)
  • Odpowiedz