Wpis z mikrobloga

Rozwalił mnie syn (5). Przypomniało mu się że w przedszkolu
"pani mówiła, że w kościołach nie można mieć kapeluszy na głowie"
"ale tylko panowie mają ściągać a panie nie muszą"
"dlaczego?"

Akurat nie miałem za bardzo czasu na tłumaczenia, więc mówię mu, że tak kulturowo powstało.
"Kulturowo?, przecież to nie jest sprawiedliwe, to ma być kultura? kultura znaczy, że coś jest niesprawiedliwe? Kto wymyślił tę kulturę?"

#gownowpis #dzieci #tatacontent
  • 64
  • Odpowiedz
Umawiamy się na pewne rzeczy aby było nam lepiej i przyjemniej.


@ButtHurtAlert: no właśnie to my sie doszukujemy ideologii, dlatego nie rozumiem wpisu o moim zyciu i wyborze. On zauważył pewną asymetryczność ktora jest wg. Niego niesprawiedliwa to wszystko. Nie ma ideologii. I nawiazujac do komunikacji miejskiej i pachnacych rzeczy to prosto wytlumaczyc dziecku ale gdyby bylo ze np. Kobiety moga jeść a mężczyżni nie. Było by mu pewnie trudniej.

Dla niego świat jest prosty i już parę razy miał rozkminy dlaczego w przedszkolu dziewczynki są np. Pierwsze w czymśtam, dla niego to ni3sprawiedliwosc a nie uwarunkowania kulturowe. Bo jest dzieckiem :)
W ogóle ma fazę wyczuwania nierówności, ma starsza siostrę i takiego czegoś nie doświadcza wręcz ona pilnuje aby było sprawiedliwie inpewnie
  • Odpowiedz
@LowcaG: ja bym mu odpowiedział, że to dlatego, że kobietom nie chce się myć włosów i chodzą brudne i je po prostu zakrywają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo w sumie taka prawda u starych bab ( )
  • Odpowiedz